طراحی اپلیکیشن مشابه دیوار

زمان مطالعه: 8 دقیقه

[کل: 0 میانگین: 0]

در دنیای دیجیتال به نرم افزارهایی که می توانیم بر روی سیستم های هوشمند مثل تلفن همراه، لپ‌تاپ، تبلت و… نصب کنیم اپلیکیشن می گویند. وجود اپلیکیشن ها، انجام کارهای روزانه را برای انسان بسیار آسان کرده است و به پیشرفت افراد در زمینه های مختلف نیز کمک می کند.

 این نرم‌افزارها به چند دسته شامل برنامه های آشپزی، آب و هوا، خریدوفروش، شبکه های اجتماعی، عکاسی، موسیقی، فعالیت های ورزشی، خبرها، آموزشی و… تقسیم بندی شده اند که همه ی آن ها به نوعی شرایط زندگی را برای افراد راحت تر کرده اند.

اپلیکیشن چیست؟

طراحی-اپلیکیشن-مشابه-دیوار

در دنیای امروز طراحی و ساخت اپلیکیشن ها به راحتی امکان پذیر شده است و این موضوع باعث شده تا بیشتر کسب و کارها به فکر داشتن یک اپلیکیشن برای پیشرفت و توسعه کار خود باشند. طراحی اپلیکیشن هایی مشابه دیوار در این زمینه می تواند کمک کننده باشد.

بیشتر افراد تمایل دارند که خواسته های خود را از طریق اینترنت به دست بیاورند و همین موضوع باعث شده اپلیکیشن های مختلف در رابطه با خریدوفروش ازجمله دیوار و سایر اپلیکیشن های مشابه، از محبوبیت بالایی در میان مردم برخوردار باشند.

نحوه طراحی اپلیکیشن

به اصطلاح به تمام مراحل ازجمله کد نویسی، طراحی گرافیک برنامه و درنهایت تست کاربرد صحیح برنامه که یک طراح و برنامه نویس طی می کند، طراحی اپلیکیشن می گویند که این کار بسیار تخصصی است و نیازمند مهارت و دانش بالا در این زمینه می باشد زیرا طراحی نرم‌افزارها برای سیستم عامل های متفاوت اصلاً کار ساده ای نخواهد بود. طراحی اپلیکیشن 8 نکته اساسی دارد و باید آن ها را در نظر بگیرید. این 8 نکته عبارت‌ است از:

آشنایی با نیاز مخاطب

در قدم اول شما باید یک تصویر کلی از نیاز مخاطبان که توسط نرم افزار شما رفع می شود را در اختیار داشته باشید زیرا اپلیکیشن شما باید نیازهای کاربران را در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه برطرف کند و به آن ها کمک کند.

مخاطبان هدف

مشخص کردن مخاطبان هدف خود، یک روش بسیار فوق العاده برای افزایش بازدهی و محبوبیت اپلیکیشین طراحی شده توسط شما می باشد. شما باید جنسیت، سن، برنامه، هدف های مخاطب و... را بشناسید و با توجه به آن ها نرم افزار خود را طراحی کنید.

نوع درآمدزایی

باید نوع درآمدزایی اپلیکیشن خود را بررسی کنید و بدانید از چه طریقی به شما سود می دهد. برای انتخاب نحوه کسب درآمد، باید به مخاطبان هدف خود و مسائلی ازجمله گسترش بازاریابی، تبلیغات و سایر موضوعات مشابه دقت کنید.

طراحی و ساخت اپلیکیشن

در این مرحله شما باید ایده های خود را عملی کنید. برای طراحی اپلیکیشن می توانید این کار را به شرکت های دیگر و افرادی که در این زمینه تخصص دارند بسپارید و یا دوره های آموزشی لازم برای این کار را بگذرانید و خودتان اپلیکیشن را طراحی کنید. در نظر داشته باشید که این کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

گسترش نسخه اول

بعد از آن که اپلیکیشن را طراحی کردید باید یک نمونه از نسخه اولیه آن را گسترش دهید. این کار باعث می شود که ایده های شما به نرم افزاری با کاربردهای اساسی تبدیل شود که با کمک آن می توانید مخاطبان را جذب کنید و به فروش ایده آل خود برسید. در واقع شما در این مرحله در جهت بازاریابی و افزایش سرمایه، گام بزرگی برداشته اید. بدون شک تا زمانی نسخه اولیه را ارائه ندهید، مشکلات و ایرادهای اپلیکیشن خود را متوجه نخواهید شد و در بازار پیشرفته و پر از رقیب، سرمایه خود را از دست می دهید و موفق نخواهید شد.

تحلیل و بررسی

بررسی اپلیکیشن های دیگری که درزمینهٔ کسب و کار شما فعالیت می کنند کمک بسیار زیادی در آشنایی با بازار کار، روند آن و تأثیر نرم افزار شما بر رفع نیاز بازار و جامعه هدف دارد و راهی که در پیش دارید را برای شما آسان تر و روشن تر می کند.

تست بتا

در مرحله تستینگ، تحقیق و بررسی جامعه و بازار هدف شما را چندین قدم به هدف خود نزدیک تر می کند. تمام تلاش خود را بکنید که اپلیکیشن شما بی نقص باشد، شما باید تمام مشکلات و ایرادهای آن را از بین ببرید. نرم افزار شما باید در سیستم عامل های مختلف بسیار روان و آسان نصب و اجرا شود. تست آلفا راهی مناسب برای شناسایی و از بین بردن این ایرادات نیز می باشد. تست بتا یک روش تأثیرگذار برای دریافت بازخورد از مخاطبان است و شما با کمک گرفتن از این واکنش ها می توانید به نقاط مثبت و منفی اپلیکیشن خود دسترسی پیدا کنید

انتشار هر چه بیشتر اپلیکیشن

شما در این مرحله باید تمام معیارهای اولیه خود را در نظر بگیرید همچنین با توجه به نحوه بازاریابی، میزان فروش و برخورد کاربران اپلیکیشن خود را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را اصلاح کنید اما اگر نرم افزار ایرادی نداشت و همه بازخوردها مثبت بود، شما می توانید آن را انتشار کنید و در اختیار عموم افراد قرار دهید. نکته قابل توجه این است که شما باید پس از مدتی به فکر آپدیت و افزایش قابلیت های اپلیکیشن خود باشید و نسخه جدید آن را ارائه دهید.

طراحی اپلیکیشن بهتر است یا وب سایت؟

معمولاً بیشتر افراد برای گسترش کسب و کار خود باید به فکر داشتن یک وب سایت یا اپلیکیشن در رابطه با فعالیت خود باشند اما آیا اپلیکیشن بهتر است یا وب سایت؟ ممکن است شما جزء آن دسته از افرادی باشید که به علت شرایط بهتر برای توسعه محتوا، علاقه بیشتری به وب سایت ها و طراحی آن ها داشته باشید اما اگر شما فقط با تعداد کمی از مزایای طراحی اپلیکیشن ها آشنا شوید قطعاً نظر شما تغییر خواهد کرد.

وب سایت ها معمولاً صفحاتی هستند که در بستر اینترنت بارگذاری شده و موضوعاتی مثل اخبار، خدمات، محصولات و سایر محتواهای مشابه را با افراد دیگر به اشتراک می گذارد ولی اپلیکیشن ها نرم افزارهای بسیار پرکاربرد می باشند که افراد می توانند در هنگام عدم وجود اینترنت به صورت آفلاین از آن ها استفاده کنند. درواقع نوع جذب مخاطب و فعالیت وب سایت ها و اپلیکیشن ها با هم متفاوت است اما بر اساس نیاز جامعه امروز اپلیکیشن ها طرفداران بیشتری دارند.

دیوار از دسته اپلیکیشن های خریدوفروش می باشد که در چند سال اخیر دارای طرفداران و مخاطبان بسیاری بوده است. این اپلیکیشن درواقع یک سامانه برای نیازمندی ها می باشد و به دلیل نبودن شخص سوم برای انجام معاملات، خریدوفروش را نیز بسیار آسان کرده است. استفاده از این سامانه ها مزایای بسیاری برای هر دو طرف معامله یعنی هم خریدار و هم فروشنده دارد.

قوانین طراحی اپلیکیشن ها

می دانید که همه فعالیت هایی که در بستر اینترنت ارائه می شوند باید قوانین ویژه ای را رعایت کنند و مجوزهای لازم را کسب کنند. برنامه هایی که مانند برنامه دیوار عمل می کنند نیز از این قاعده مستثنا نمی باشند. همه آگهی ها در این نوع اپلیکیشن ها باید با توجه به قوانین همان کشور منتشر شوند و در صورت عدم رعایت این قوانین برای جلوگیری از ایجاد مشکلات آگهی ها حذف می شوند و یا به دادگستری گزارش داده می شود.

در ادامه شما را برخی از این قوانین و مجوزهای لازم آشنا خواهیم کرد:

ای نماد

ای نماد درواقع مجوزی است که برای انجام معاملات در اینترنت صادر می شود و وجود این مجوز باعث می شود کاربران از قانونی بودن این اپلیکیشن ها مطمئن باشند و با اطمینان کامل از خدمات آن بهره ببرند.

دریافت درگاه پرداخت الکترونیکی

درصورتی‌که یک کسب و کار دارای شرایطی برای پرداخت های درون برنامه ای باشد ملزم به دریافت این مجوز می باشند.

نظام صنفی

این مجوز نشان می دهد که کسب و کارها بخشی از نظام صنفی رایانه می باشند و دریافت آن برای تمامی کسب و کارهای اینترنتی واجب است.

کد شامد

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این کد را در اختیار صاحبان کسب و کارهای اینترنتی قرار می دهد.

طراحی اپلیکیشن بهتر است یا وب سایت؟

طراحی این نوع اپلیکیشن ها به شما این قابلیت را می دهد که در میان تمامی آگهی ها به صورت پیشرفته و هوشمند و با کمک فیلترهای برنامه، کالا و خدمات موردنظر خود را جست و جو کنید علاوه بر آن این نوع برنامه قابلیت دسته بندی کالاها، خدمات و سایر آگهی ها طبق موضوعاتی مثل وسایل نقلیه، استخدام، خدمات، املاک و… را دارد. همچنین این برنامه به شما کمک می کند با افراد ساکن در شهرهای دیگر معامله کنید.

از مزایای دیگر این برنامه ها باید به صرفه جویی در هزینه نیز اشاره کرد زیرا شما برای انتشار آگهی با استفاده از روش های دیگر، هزینه های زیادی را باید پرداخت کنید اما با روی کار آمدن اپلیکیشن های مانند دیوار، با کمترین هزینه و بدون دردسر آگهی خود را با عکس و اطلاعات کامل برای دیگران به اشتراک می گذارند. این نوع نرم افزارها مثل دیوار، دارای مزایای دیگری هستند که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد:

به صورت مستقیم خرید کنید

همان‌طور که گفته شد شما با کمک این برنامه ها می توانید به صورت مستقیم و بدون حضور هیچ واسطه ای کالا و یا خدمات موردنظر خود را خریداری و یا دریافت کنید، این کار باعث می شود ارزش افزوده نیز افزایش یابد.

کسب آگاهی از قیمت ها

کافی است زمان کوتاهی را صرف تماشای این نوع اپلیکیشن ها بکنید، در این صورت شما از ارزش و قیمت کالا و خدمات موردنظر خود، به راحتی باخبر می شوید و محدوده قیمت ها نیز در اختیارتان قرار می گیرد.

عدم وجود محدودیت

در اپلیکیشن های مشابه دیوار شما می توانید بدون هیچ گونه محدودیتی در رابطه با محصول و یا فعالیت خود توضیح دهید و اطلاعات کاملی را در اختیار افراد دیگر قرار دهید. با وجود این قابلیت شما زمان زیادی را صرف ارائه اطلاعات به مشتری نخواهید کرد.

دارای قابلیت اطلاع رسانی به صورت رایگان

شما برای اطلاع رسانی و تبلیغات کسب و کار خود باید هزینه های بسیار زیادی را پرداخت کنید اما با وجود این دسته از اپلیکیشن ها به صورت رایگان اطلاعات را به اشتراک می گذارید و به علت وجود کاربران بسیار زیادی که از این برنامه ها استفاده می کنند، در مدت زمان کوتاهی مخاطبان بسیاری را جذب می کنید و نیاز شما بسیار سریع تر برطرف می شود.

دارای فیلترهای دسته بندی

شما با استفاده از فیلترهای دسته بندی در نرم افزارها می توانید اجناس، خدمات، آگهی و شهر موردنظر خود را جست و جو کنید و به راحتی به آن دست پیدا کنید.

پشتیبانی و پاسخگویی همه روزه

از دیگر مزیت بسیار فوق العاده این نرم افزارها می توان به پشتیبانی 24 ساعته آن ها اشاره کرد که تأثیر بسیار زیادی در جذب مخاطب و افزایش درصد بینندگان دارد.

سخن پایانی

طراحی انواع مختلف اپلیکیشن ها از جمله اپلیکیشن هایی که به دیوار شباهت دارند تنها در تخصص افرادی است که در این زمینه دانش و تجربه ی کافی دارند. قطعاً همان‌طور که برای ساختمان سازی نیازمند یک مهندس هستید برای طراحی و ساخت اپلیکیشن نیز به افرادی که از دانش کافی در این زمینه برخوردار هستند، نیاز خواهید داشت.

 تیم حرفه ای وب وایت با داشتن سال ها تجربه در این زمینه، با استفاده از طراحان اپلیکیشن حرفه ای آماده است تا بی نظیرترین و باکیفیت ترین نتیجه را در اختیار افراد قرار بدهد. این تیم، از مرحله اول یعنی کسب مشاوره و اطلاعات تا قدم آخر که همان راه اندازی و توسعه نرم افزار است در کنار شما خواهد بود و به شما کمک می کند پیشرفت باورنکردنی را در کسب و کار خود تجربه کنید.

شما همراهان همیشگی و عزیز می توانید برای دریافت مشاوره ی رایگان و کاربردی در زمینه ی سفارش طراحی اپلیکیشن مشابه به دیوار با شماره تلفن ۹۱۰۱۰۶۲۰ – ۰۳۱ و یا با شماره همراه ۰۹۱۳۰۰٧٧۹۱۳ تماس حاصل فرمایید و یا به نشانی info@webwhite.ir ایمیل بزنید و يا به صفحه مشاوره رايگان رفته و فرم درخواست را پر كنيد تا کارشناسان ما در اولین فرصت به شما مشاوره ی تخصصی و رایگان ارائه دهند. همچنین اگر انتقاد یا پیشنهادی در مورد این مقاله دارید و یا نکته ای در مورد سفارش طراحی اپلیکیشن مشابه به دیوار می دانید که ما در این مقاله ذکر نکرده ایم، خوشحال میشویم در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

ممنون که تا پایان ما را همراهی کردید.

چند نكته كليدی كه شما در اين مقاله فرا گرفتيد:

اپلیکیشن چیست؟

به نرم افزارهایی که بر روی سیستم های هوشمند مثل تلفن همراه، لپ‌تاپ، تبلت و... نصب می شوند را اپلیکیشن می گویند.

طراحی اپلیکیشن چگونه انجام می شود؟

تمام مراحل ازجمله کد نویسی، طراحی گرافیک برنامه و درنهایت تست کاربرد صحیح برنامه که یک طراح و برنامه نویس طی می کند، طراحی اپلیکیشن می گویند که این کار بسیار تخصصی است و نکات مهمی دارد که باید به آن ها توجه کنید.

مجوزهای لازم برای طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن نیازمند کسب مجوز ای نماد، مجوز درگاه پرداخت الکترونیکی، نظام صنفی و کد شامد می باشد و رعایت قوانین آن ها از الزامات این کار است.

مزایای اپلیکیشن های مشابه دیوار

از مزایای این برنامه ها می توان به صرفه جویی در هزینه، عدم محدودیت، وجود فیلترهای دسته بندی، خرید مستقیم، پشتیبانی 24 ساعته و... اشاره کرد.

سفارش طراحی اپلیکیشن مشابه دیوار

[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دريافت مشاوره رايگان

به مشاوره نياز داريد؟

پس از تکمیل و ارسال فرم ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

09130077913