فریلنسر کیست؛ فریلنسر در اصفهان

زمان مطالعه: 6 دقیقه

[کل: 0 میانگین: 0]

 

فریلنسر شخصی است که پروژه‌هایی که به صورت برون سپاری در سایت های مختلف ارائه می‌شود، آنها را به صورت دورکاری و غیرحضوری انجام می‌دهد. اکنون زمان آن رسیده است که گشتن به دنبال استخدامی‌های اداری و شرکتی را کنار بگذارید و با عضویت در سایت‌‌های برون سپاری مختلف، رئیس خود شوید و به درآمد بالایی دست یابید که برای این کار کافی‌ست اطلاعات خود را در برخی از این سایت‌ها ثبت کنید. اگر از گشتن در نیازمندی‌های روزنامه‌ها خسته شده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله زیر را مطالعه کنید و با تمرکز بر روی توانمندی‌های خود کسب درآمد کنید.اگر از پوشیدن لباس های اداری و حضور یافتن در محیط های رسمی خسته شده اید و دلتان می خواهد رئیس زندگی خودتان باشید اما نمی دانید از چه طریقی یا چگونه چنین چیزی ممکن است، باید این خبر خوش را به شما بدهیم که کسب درآمد های میلیونی و یا کار کردن در خانه به سادگی امکان پذیر است و شما یک قدم کوچک تا رسیدن به آرزو هایتان فاصله دارید. شما با فریلنسینگ می توانید در خانه در حالی که لباس راحتی به تن کرده اید، پایتان را روی یکدیگر بیندازید و در خانه با کمک یک سیستم یا لپتاپ معمولی شروع به فعالیت کنید.

فریلنسر کیست؟

فردی که فریلنسر است و روی مبل لم دادهفریلنسر (Freelancer) کسی است که سرویس‌ها یا خدمات خود را بدون تعهد دراز مدت به کارفرما ارائه می‌کند. آن‌ها معمولاً ساعتی، روزانه یا پروژه‌ای دستمزد می‌گیرند و اساساً یک کسب و کار یک‌ نفره است. عملکرد فریلنسرها با هم بسیار متفاوت است. بعضی از آن‌ها از مشتری می‌خواهند تا قرارداد امضاء کند در حالی که بعضی دیگر کار را با یک موافقتنامه شفاهی شروع می‌کنند. بعضی از فریلنسرها ممکن است هزینه کل پروژه را تخمین زده و بیعانه درخواست کنند.

پرداخت به فریلنسرها نیز بسیار متفاوت است، فریلنسر ممکن است روزانه، ساعتی یا پروژه‌ای دستمزد بگیرد. یا به جای دریافت یک مبلغ مشخص، بعضی از فریلنسرها از روش ارزش و قیمت‌گذاری مبتنی بر نتیجه کار برای مشتری استفاده می‌کنند. برای بعضی از پروژه‌های پیچیده به صورت فاز بندی و در هنگام تحویل هر بخش از کار، مبلغ آن قسمت را دریافت می‌کنند.

دلیل اصلی برون سپاری پروژه در اصفهان چیست؟

دلیل اصلی برون سپاری پروژه‌ها این است که امروزه سازمان‌ها به طور وسیعی جهت افزایش توان رقابتی و کسب سود و تمرکز بر روی مزیت رقابتی خود، به دنبال فریلنسری یا برون سپاری هستند. دستیابی به مزیت رقابتی چالش بزرگی است که سازمان‌ها و شرکت‌ها با آن مواجه هستند و باید با افزایش کارایی، استفاده از فناوری‌های جدید و کسب مهارت‌های مدیریتی به آن دست یابند. بنابراین به منظور دستیابی به مزایای بیشتر، بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها به برون سپاری فعالیت‌های خود اقدام نموده و بهبود کیفیت محصولات و خدمات خود را مد نظر قرار داده‌اند.

در بازارهای کسب و کار امروزی، سازمان‌ها در یک ساختار شبکه‌ای به دنبال آن هستند تا فعالیت کلیدی را که به کمک آنها برای مشتریان ارزش آفرینی می‌کند، برای خود نگه داشته و بقیه فعالیت‌ها را به موسسات یا افراد دیگری که در آن فعالیت‌ها قابلیت اساسی دارند، واگذار کرده و برون سپاری کنند.

فریلنسری در واقع در حکم تحولی بنیادین در ساختار سازمان‌های جهان فردا است. این بدان معناست که دیگر الزامی نیست که سازمان‌های بزرگ به تشکیلاتی تبدیل شوند که تعداد زیادی افراد را استخدام کنند. بلکه می‌توانند فقط برخی از افرادی که نقش مهره اصلی را در پیشبرد اهداف شرکت یا سازمان دارند را استخدام کرده و بقیه افراد را در خانه خودشان نگه دارند و به صورت غیرحضوری به آنها وظایفی را محول کرده و در ازای آن فعالیت‌ها، حقوق پرداخت کنند.

اینترنت و شبکه‌های مجازی تأثیر زیادی بر تعداد فریلنسرها داشته است

اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، موقعیت‌های بسیاری را برای فریلنسرها به وجود آورده‌اند و نقش قابل توجهی در گسترش بازارها و خدمات اقتصادی ایفا می‌کنند. پیدا کردن مشتری یا کارفرما از راه دور (به صورت غیرحضوری)، به سادگی از طریق اینترنت میسر خواهد بود و حتی به ملاقات طرفین پروژه (برای مصاحبه، استخدام، توافق و غیره) هم نیازی نیست.

به این ترتیب، گاهی خدمات مطلقاً غیر حضوری و از راه دور انجام می‌گیرد. سایت‌های بسیاری مختص فریلنسینگ نیز وجود دارند که فریلنسرها و متقاضیان، پروژه یا هزینه‌ پیشنهادی خود را در آن قرار می‌دهند و افراد با توجه به شرایط، بهترین گزینه را جهت همکاری انتخاب می‌نمایند که از بین آنها می‌توان به سایت پونیشا، یک دو سه، نوین قلم و مانند آنها اشاره کرد.

از طرف دیگر، بیشترین اموراتی که در سایت‌های فریلنسینگ به عنوان پروژه تعریف می‌شود، عمدتاً در حوزه‌های تولید محتوا، ویراستاری، مترجمی، توسعه‌ نرم ‌افزار، طراحی وب‌سایت، مدیریت سایت‌های مختلف، تبلیغات، فناوری اطلاعات و غیره رواج بیشتری دارد. برای فریلنسرهای فعال در حوزه‌ اخبار و روزنامه‌نگاری، انتشار خبر در وبلاگ‌ها کار ساده‌ای است که می‌تواند به مرور به رقابت با سایت‌های پربازدید پرداخته و به کسب ‌و کار بزرگی تبدیل شود. همچنین تغییراتی که در حدود 40 سال اخیر در صنعت چاپ اتفاق افتاد، نیاز به فریلنسرها را در حوزه‌ ویراستاری و اصلاحات افزایش داد.

بنابراین هر شخصی می‌تواند با کسب مهارت و تجربه در زمینه‌های نامبرده در بالا، برگ برنده‌ای در بین سایر فریلنسرها داشته و بتواند در بازار رقابتی که بین افراد مختلف برای به دست آوردن پروژه‌ها وجود دارد، پروژه‌ها را از آن خود کند. پیرو این موضوع شما می‌توانید دوره جامع تولید محتوای حرفه‌ای را برای یادگیری فنون نویسندگی، ویراستاری، سئو، انتشار اخبار در وبلاگ‌ها و غیره از سایت وب‌وایت تهیه کرده و به صورت کاربردی و با روش ساده فرا بگیرید. همچنین می‌توانید در دوره حضوری وبمستران شرکت کرده و تمامی مهارت‌های لازم در زمینه طراحی وب‌سایت، توسعه نرم افزار، مدیریت سایت‌های مختلف و پشتیبانی سایت‌های وردپرسی به صورت کاملاً تجربی یاد بگیرید تا بتوانید در زمینه‌های مختلف در فناوری اطلاعات کسب درآمد کنید.

خبر خوب این است که می‌توانید در اولین قدم کسب درآمد خود را شروع کنید. مثلاً همزمان که مهارت‌های طراحی سایت یا تولید محتوا را آموزش می‌بینید، می‌توانید در زمینه تایپ و پیاده سازی فایل‌های صوتی اعلام آمادگی کرده و درآمدهای ابتدایی خود را شروع کنید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از توانایی‌های بالقوه خود، فعالیت خود را به عنوان فریلنسر شروع کنید. مثلاً می‌توانید تبلیغات برخی از محصولات و خدمات شرکت‌ها را با صدای خود ضبط کرده و صداپیشگی کنید یا از صدای افراد خانواده خود برای این کار استفاده کنید.

پس برای شروع کار فریلنسری نیاز به هزینه یا مهارت خاصی ندارید و می‌توانید کسب درآمد ابتدایی خود را شروع کرده و از آن برای آموزش و یادگیری در حوزه‌های تخصصی تر استفاده کنید. با این کار هم درآمدزایی می‌کنید و هم روی دانش، مهارت‌ها و تجربیات شخصی خود سرمایه‌گذاری کرده‌اید که بهترین نوع سرمایه‌گذاری در عصر دانش کنونی می‌باشد.

مزایای فریلنسری در اصفهان

فردی که در حال برنامه ریزی برای پروژه های فریلنسری است

مزایای فریلنسری در اصفهان به قدری زیاد است که افرادی که وارد صنعت فریلنسری شده‌اند، از اینکه تا به الان از آن غافل مانده‌اند، احساس پشیمانی می‌کنند. برخی از مشاغلی را که در آن احساس رضایت ندارید، یا آن شغل را در شأن و منزلت خود و خانواده خود تصور نمی‌کنید و یا اینکه از انجام وظیفه در آن مشاغل، سلامتی خود را به خطر انداخته‌اید، می‌توانید به راحتی با فریلنسری جایگزین کرده و حتی درآمد خود را افزایش دهید. در اینجا به برخی از مهم‌ترین مزایای فریلنسری می‌‌پردازیم:

1- فریلنسرها مدیر خودشان بوده و آزادانه برای خود کار می‌کنند و شخص دومی نظارت مستقیم بر کار آن‌ها ندارد.

2- در هر مکانی که دوست داشته باشد، می‌تواند کار خود را انجام دهد (حتی در کافی شاپ).

3- می‌تواند یک درآمد دلخواه و مشخص را برای خود تعیین کند و در هر ماه با توجه به نیاز شخصی خود، درخواست پروژه و انجام کار دهد.

4- نیاز به رفت و آمد به محل کار ندارند و از ترافیک و آلودگی هوا در امان هستند.

5- زمان انجام کار برای آنها انعطاف‌پذیر است. یعنی بر اساس صلاحدید خود تشخیص می‌دهند که روزانه چند ساعت برای پروژه خود وقت بگذارند.

6- عوامل مزاحم برای آنها وجود ندارد مانند: شلوغی‌های محل کار، هزینه‌های رفت و آمد و غیره.

7- به راحتی می‌توانند به کارهای روزانه و شخصی خود برسند که یکی از این موارد نگه‌داری و مراقبت از کودکان کم سن و سال می‌باشد.

8- توانایی اعمال خلاقیت دارند و در پروژه‌ها سلیقه شخصی خود را دخالت می‌دهند.

9- اختیار عمل بالایی دارند و از بدو شروع کار شرایط همکاری را مشخص می‌کنند.

10- تنوع کاری بالایی دارند و با کسب مهارت در هر زمینه‌ای، توانایی انجام پروژه‌ها در حوزه‌های مختلفی را دارند.

نحوه شروع کار به عنوان فریلنسر در اصفهان

نحوه شروع کار به عنوان فریلنسر به راحتی خوردن یک تکه کیک است (ضرب المثل آمریکایی!) و تنها چیزی که شما نیاز دارید، اول خودتان و سپس ابزارهایی مانند شماره تلفن و شماره کارت حساب بانکی می‌باشد که در زیر به برخی دیگر از معیارها می‌پردازیم که از طریق آنها می‌توانید به صورت حرفه‌ای عمل کنید:

1- برای اینکه کسی بتواند به عنوان یک فریلنسر کار کند، باید توانمندی‌ها و مهارت‌هایی جهت ارائه به مشتریان احتمالی خود داشته باشد.

2- بعد از اینکه مهارت و شغل خود را انتخاب کرد، باید از طریق یک برنامه مربوط به کسب و کار، سایت‌های اینترنتی یا حتی از طریق صفحات مجازی، کار خود را معرفی کند.

3- وب‌سایت‌هایی وجود دارند که به افراد این فرصت را می‌دهند تا خود و مهارت‌هایشان را معرفی کنند و نمونه کارهایشان را در آنجا ثبت کنند تا کارفرمایان بتوانند آن‌ها را بر اساس نیازهای مجموعه خود انتخاب نمایند.

4- آن‌ها می‌توانند در همه شبکه‌های اجتماعی کارشان را معرفی کنند، اما یک پروفایل لینکدین می‌تواند بسیار مفید باشد چون به عنوان یک رزومه آنلاین برای آن‌ها عمل می‌کند. باید به این نکته توجه داشت که کارفرمایان حرفه‌ای از لینکدین استفاده می‌کنند، چون منبع خوبی برای پیدا کردن کارهای انجام شده توسط یک فریلنسر می‌باشد.

5- هر فریلنسر نیازمند یک شماره موبایل یا شماره تلفنی است که مختص به کارش باشد و بتواند در اختیار کارفرمایان قرار دهد. همچنین یک کارت ویزیت با طراحی مناسب نیز می‌تواند در دریافت پروژه‌های متعدد برای آن‌ها مفید باشد.

با مطالعه و فراهم کردن موارد گفته شده و کشف مهارت‌های شخصی، هر کسی می‌تواند یک فریلنسر موفق در اصفهان باشد. فریلنسر در اصفهان امروزه یکی از شغل های پر درآمد می باشد.

نتیجه‌گیری

زندگی به عنوان فریلنسر بسیار شیرین است! همان طور که در مقاله توضیح دادیم، جذابیت‌های فریلنسری به قدری زیاد است که بتدریج به جریان اصلی بازار کار تبدیل می‌شود. بنابراین در وضعیت بیکاری و نبودن فرصت‌های شغلی کافی برای افراد، بهترین کار این است که به جریان این صنعت جدید بپیوندید و هر چه سریع‌تر با سرمایه‌گذاری روی توانمندی‌ها و دانش خود تبدیل به برترین فریلنسر بازار سایت‌های برون سپاری شده و در اتاق خود درآمدهای میلیاردی به دست آورید.

منبع: www.flexjobs.co

این مطالب را هم حتما بخوانید

[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دريافت مشاوره رايگان

به مشاوره نياز داريد؟

پس از تکمیل و ارسال فرم ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

09130077913