فردي كه در حال پشتيباني سايت مي باشد.

پشتیبانی سایت وردپرسی در اصفهان

زمان مطالعه: 6 دقیقه

[کل: 1 میانگین: 5]

عده ای از صاحبان کسب و کار تصور می کنند که داشتن یک وب سایت برای راه اندازی و پیشرفت کسب و کارشان کافی می باشد اما در واقع راه اندازی وب سایت یکی از اقدامات به سمت پیشرفت کسب و کار آنلاین می باشد و پشتیبانی سایت درست مانند مراقبت از یک درختچه جوان می باشد. همان طور که فقط کاشتن یک گیاه مهم نیست و گیاه بعد از کاشته شدن به مراقبت هایی نیاز دارد تا میوه دهد سایت شما دقیقا نیز همینطور است و علاوه بر راه اندازی سایت شما نیاز دارید تا از سایت خود مراقبت و پشتیبانی کنید تا میوه ی آن که همان فروش در سایت می باشد اتفاق بیوفتد.

از آنجا که انجام کار فنی سایت دانش ، تجربه و تخصص خودش را می خواهد بهتر است این کار را به مجموعه ای بسپارید تا بتواند در اسرع وقت پاسخ گو نیاز شما باشد و مشکلاتی که در سایت رخ می دهد را تحلیل و بررسی نماید . خیلی از افراد و مجموعه هایی که شما با آن ها برخورد می کنید ممکن است اهمیت این موضوع را درک نکنند  و آن طور که باید برای آن اهمیتی قائل نشوند ولی دیر یا زود متوجه این اشتباه خواهند شد و احساس نیاز آن ها را اجبار می کند که یک پشتیبان سایت برای خود انتخاب کنند.

همه ی ما بار ها ممکن است این سوال رو از خودمان بپرسیم که چرا این سایت توانسته این همه مخاطب را به خودش جلب کند؟ چرا این سایت آنقدر بازدید کننده دارد؟ همه ی این ها با داشتن یک پشتیبان با مهارت برای وب سایت شما محقق می شود.

پشتیبانی (support) چیست ؟

پشتیبانی سایت شامل یک سری خدمات از قبیل: انجام کارهای روزمره سایت، انجام کارهای فنی سایت، انجام بروزرسانی های مرتب، رفع مشکلات احتمالی مربوطه  که ممکن است در سایت به وجود آید، مراقبت و نگهداری از سایت، انجام تغییرات و اصلاحات در سایت و…می باشد.

به این سری از کار ها که لازم است برای سایت انجام شود خدمات پشتیبانی سایت گفته می شود. همچنین خدمات پشتیبانی تنها به این چند موردی که اشاره کردیم ختم نمی شود، بلکه می تواند باتوجه به نیاز مشتری افزایش پیدا کند و همواره این نکته را در نظر داشته باشید که داشتن یک پشتیبانی خوب باعث جذب مشتریان جدید و همچنین باعث حفظ مشتریان فعلی می شود.

مدیریت سایت

با گسترش حضور کسب و کار های مختلف در دنیای مجازی از طریق طراحی وب ، کسب اطمینان از خدمات نگهداری و پشتیبانی سایت یکی از ضروری ترین اقدامات و مهم ترین دغدغه های صاحبان مشاغل به شمار می رود. راه اندازی Website یک روش ماندگار و کارآمد برای تبلیغات آنلاین محسوب می گردد، اما مطمئنا بعد از پباده سازی، نیاز به پشتیبانی سایت خواهد داشت. در بازه های زمانی مختلف لازم است تا یک نیروی متخصص به رفع خطاهای فنی احتمالی و اجتناب ناپذیر به وجود آمده بپردازد و البته دوره پشتیبانی و نگهداری سایت های اینترنتی تنها به این مقوله محدود نمی شود و از جنبه های مختلفی می توان آن را تامین نمود.

لیست خدمات پشتیبانی سایت

1- پنل مدیریت آسان و کاربردی

2- نیاز سنجی امکانات و بخش بندی های مورد نظر و پیاده سازی آن ها

3- مدیریت محتوا (درج، حذف، ویرایش متن، عکس، فایل صوتی و تصویری و …)

4- اعمال تغییرات در منو سایت داینامیک

5- قابلیت افزودن امکانات زیاد در طراحی سایت (جستجو پیشرفته، انواع فرم ها، فروشگاه و پرداخت آنلاین و …)

6- طراحی سایت و پیاده سازی گرافیک اختصاصی و تعریف کالا های جدید و دسته بندی‌ های مختلف

7- قابلیت اضافه و حذف صفحات به تعداد مورد نیاز

8- امکان فروش محصولات فیزیکی، دانلودی، مجازی و طراحی سایت با سرعت و امنیت مناسب

9- امکان فروش محصولات به‌صورت تخفیف ‌دار و زمان‌ بندی شده در قالب فروش ‌های ویژه

10- قرار دادن ویدیو، صوت و تصاویر برای معرفی بهتر محصول

پشتیبانی سایت به 2 دسته تقسیم بندی می شود

عکس قفل که نشان دهنده ی این است که پشتیبانی کلید حل مشکلات سایت است.

 • پشتیبانی فنی سایت 

در پشتیبانی فنی به تجربه و تخصص بالایی نیاز داریم این کار ها معمولا با فعالیت های حساس و حیاتی سایت ارتباط مستقیم دارد. به این معنا که اگر کار در زمان خود انجام نشود، ممکن است سایت از دسترس کاربر خارج شود و دیگر نتواند خدماتی را به مراجعه کننده ارائه دهد. در این نوع پشتیبانی زمان دارای ارزش زیادی می باشد.

 •  پشتیبانی محتوایی

در پشتیبانی محتوایی سایت به کلیه کار هایی گفته می شود که ارتباط مستقیم با تولید محتوا دارد مانند قرار دادن مقاله در سایت، تنظیم و تولید محتوا برای صفحات مختلف سایت و مواردی از این قبیل است.

پشتیبانی وب سایت توسط چه افرادی انجام می شود؟
 • تیم پشتیبانی وب سایت

در این حالت همان طور که از نامش مشخص است، یک تیم پشتیبانی یا شخص پشتیبان، به بروز رسانی و پشتیبانی های لازم می پردازد.

تیم پشتیبانی و یا فرد پشتیبان، صد در صد دوره های لازم و تجریبات لازم در این زمینه را به دست آورده است و توانایی رفع مشکلات و ارائه آموزش در سریع ترین زمان ممکن را دارد.

اما معمولا این شیوه رایگان نخواهد بود و فرد یا تیم مربوطه هزینه هایی را برای پشتیبانی دریافت خواهند کرد.

اما در این شیوه باتوجه به این که برای رفع مشکلات زمان کمتری صرف خواهد شد، مطمئناً مزایای بیشتری نسبت به پشتیبانی توسط مدیر وب سایت دارد و از نظر اقتصادی نیز هزینه های صرف شده با این شرایط توجیه کننده خواهد بود.

 • مدیر وب سایت

معمولاً کم هزینه ترین حالت پشتیبانی سایت، پشتیبانی توسط مدیر یا مدیران وب سایت می باشد، و در اصل مهم ترین مزیت این حالت توجیه اقتصادی آن است.

باتوجه به این که ممکن است مدیر وب سایت اطلاعات کافی در این زمینه را نداشته باشد، وب سایت دچار مشکل خواهد شد. پس برای حفظ و بقای وب سایت، نیاز به پشتیبانی و بروز رسانی مداوم دارید.

دو حالت کلی پشتیبانی وب سایت چیست؟
 •  پشتیبانی حضوری

پشتیبانی به سبک حضوری خیلی در ایران جا نیافتاده است و افراد خیلی کمی هستند که چنین خدماتی را ارائه می دهند.

 • پشتیبانی غیر حضوری (مجازی)

پشتیبانی غیر حضوری یا مجازی رایج ترین حالت پشتیبانی در فضای مجازی می باشد که به حالت های مختلفی مانند پشتیبانی از طریق نرم افزار های گفتگوی آنلاین یا تماس تلفنی و یا به صورت مکاتبه ای از طریق نامه، ایمیل، پیامک، تیکت و … صورت می گیرد.

خدمات و وظایف تیم پشتیبانی سایت وردپرسی در اصفهان

تصویر یک تیم که وب سایت را پشتیبانی می کنند.

تمامی وبسایت ها چه استاتیک و چه داینامیک نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. دامنه خدمات و وظایف ادمین سایت عبارت اند از:

1- پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات

2- پیگیری عملکرد سایت و سئو

3- نظارت بر به روز رسانی محتوا

4- به روز رسانی های پنل ها، پلاگین ها و افزونه ها

5- به روز رسانی ایمنی وب سایت

6- پشتیبانی موارد خاص و اضطراری امنیت وب سایت (هک شدن، اسپم ها، حمله هکر ها و …)

چند نمونه از تاثیرات پشتیبانی سایت

 • حفظ وجه کسب و کار

یک وب سایت در واقع بازتاب عمومی وجه آن کسب و کار در اینترنت می باشد. وبسایتی که خوب نگهداری نشده با تعداد خطای زیاد، لینک های خراب متعدد، صفحات بلا استفاده و اطلاعات منسوخ، یک بازتاب نامناسب را از کسب و کاری ضعیف منعکس خواهد کرد. پس نگهداری و پشتیبانی منظم وجه و ظاهر سایت شما بسیار مهم است و رفع ایرادات احتمالی، باید پیش از آن که به چشم مشتری بیاید صورت گیرد.

 • حفظ امنیت وبسایت

روزی نیست که خبر های فناوری شامل خبری از هک شدن وب سایت های بزرگ را بازگو نکنند، از طرف دیگر همان گونه که در خصوص تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات وب سایت توصیه می شود، برای جلوگیری از نفوذ هکر ها نیز باید حتما اقدام مناسبی را برای نگهداری اطلاعات ذخیره شده در وب سایت ترتیب داد. اطلاعاتی چون نام، شماره تماس، کد ملی، آدرس و …  حفظ امنیت وب سایت و جلوگیری از نفوذ هکر ها و سرقت اطلاعات، از جنبه هایی است که در قرارداد های پشتیبانی وب سایت به صراحت قید می شود تا شما فارغ از هر دغدغه ای به کار و کاسبی آنلاین خود بپردازید.

چرا یک پشتیبان سایت نیاز دارید ؟

 • در طول روز حملات بسیار زیادی به سایت های وردپرسی می شود که شاید شما همین الان به سایت خودتان آگاه نباشید بخاطر اینکه باید تمام افزونه ها و ابزار های تشخیص هک روی سایت شما نصب و تنظیم گردند
 • در بیشتر از مواقع پس از بروزرسانی افزونه یا قالب سایت تداخل ایجادمی شود و سایت بالا نمی تواند بالا بیاید. تیم وب وایت با داشتن دانش و تخصص به روز این کار را به خوبی انجام می‌دهد.
 • در پشتیبانی از وردپرس به خوبی در طول مدت پشتیبانی وب سایت ها مانیتور می شوند و دیگر سایت شما دچار اختلال نمی شود.

هزینه پشتیبانی وب سایت

پشتیبانی وب سایت ممکن است هزینه هایی در بر داشته باشد. بسته به نوع قرارداد ممکن است پشتیبانی به صورت ماهیانه یا سالیانه صورت پذیرد. معمولا اگر طراح وب سایت امر پشتیبانی را عهده دار شود، هزینه آن با تخفیفاتی از سوی طراح وب سایت همراه خواهد بود.

در آخر همان طور که گفتیم، تقریبا هر نوع وب سایتی و در هر اندازه ای، در طول زمان به وظایف تیم پشتیبانی وب سایت و الزامی بودن آن پی خواهید برد. مثل تمام محصولات، پشتیبانی و خدمات پس از فروش، کیفیت و اعتبار تولید کننده آن محصول را نشان می دهد. وب سایت ها نیز از این قاعده مستثنا نمی باشند. در دنیای امروزی نیز می توان با داشتن یک پشتیبان خوب و مطمعن اعتبار و میزان فروش محصولات خود را افزایش دهید.

برای گرفتن مشاوره جهت طراحی سایت با شماره زیر تماس بگیرید.

09304852006

این مطالب را هم حتما بخوانید

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دريافت مشاوره رايگان

به مشاوره نياز داريد؟

پس از تکمیل و ارسال فرم ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

09130077913