آموزش جامع سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه.

آموزش جامع سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه

زمان مطالعه: 8 دقیقه

[کل: 1 میانگین: 5]

هدف اصلی تمام تکنیک های سئو ( SEO ) از کلاه سفید گرفته تا کلاه سیاه، حاصل شدن نتایج خوب برای یک وب سایت در موتور های جستجو می باشد و هر دو روش با هدف کسب رتبه بندی بالا تر در صفحات جست و جو استفاده می شوند زیرا هر چقدر سایت شما در نتایج بالا تری دیده شود، مخاطبان بیشتری از سایت بازدید می کنند که احتمال تبدیل شدن آن ها به مشتری بسیار بالا است.

با این حال، تفاوت زیادی بین این دو روش وجود دارد. تاکتیک های کلاه سیاه با دور زدن قوانین گوگل انجام می شود، در حالی که روش های کلاه سفید برای دستیابی به نتایج پایدار و کاملاً قانونی انجام می شود.

سئو چیست؟

سئو چیست؟

اگر بخواهیم لقمه را دور سرمان بچرخانیم، سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو می باشد. اما یک تعریف ساده تر هم دارد که هیچ کس هیچ گاه برایتان نخواهد گفت: سئو یعنی تمام اقداماتی که برای نشان دادن سایت مان در جایگاه های اول صفحات گوگل انجام می دهیم. اگر شما تعریف ساده تری برای سئو دارید، خوشحال می شویم آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید 🙂

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چه فرقی دارند؟

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چه فرقی دارند؟

اجازه بدهید تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه را با یک مثال ساده بیان کنیم. فرض کنید سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه دو دانشجو هستند که ما اسم آن ها را به ترتیب سعید و غلام می گذاریم. خب حالا این سعید و غلام ماجرای ما امروز امتحان دارند. سعید که در طول ترم به خوبی درس خوانده است با خیال آسوده شروع به جواب دادن سوالات می کند. غلام هم با اینکه باهوش و خلاق است، ترجیح می دهد به جای صرف زمان برای درس خواندن، سر امتحان تقلب کند. ممکن است به ظاهر هر دو 20 بگیرند، اما پس از مدتی نمره ی غلام به صفر نیز بدهکار شده و منفی می شود. اما چرا؟

جواب واضح است. در مکان برگذاری امتحان دوربین وجود داشته و پس از بررسی های انجام شده، متوجه تقلب کردن غلام شده اند و او در پایان، نه تنها نمره ی منفی گرفت بلکه ممکن است به دلیل این کار جریمه نیز بشود.

خب، این داستان را به این دلیل گفتیم که بدانید بار کج به منزل نمی رسد! یا به عبارتی، با اینکه استفاده از سئو کلاه سیاه زود تر شما را به عرش نتایج جست و جو می رساند، پس از مدتی گوگل که همیشه به همه چیز حواسَش هست، فرش را از زیر پایتان می کشد و دیگر نه در عرش هستید و نه حتی روی فرش!

سئو کلاه سیاه شما را رو سیاه می کند!

ظاهر یک محصول از مهم ترین مسائلی است که برای همگان اهمیت فراوانی دارد و بدیهی است در مواقعی که افراد برای خرید اینترنتی اقدام می کنند، اهمیت این موضوع برای آن ها دو چندان می شود و مدام در سایت شما به دنبال عکس های متنوع از محصول خود هستند و اگر تصاویر موجود در سایت شما بی کیفیت و نامرتبط باشد؛ سبب می شود که آن ها از خرید کردن به صورت کلی صرف نظر کنند و در صفحات رقیبان شما به دنبال رفع نیاز های خود باشند.

استراتژی کلاه سیاه با استفاده از شکاف ها، محدودیت ها یا نقاط کور در الگوریتم های موتور جستجو، سود های کوتاه مدت وب سایت را به حداکثر می رساند که تمامی این موارد اغلب شامل اقدامات ناخواسته ای است که برای کاربران مضر است. البته این روش ها به مرور زمان تغییر می یابند زیرا موتور های جستجو به طرح های کلاه سیاه عادت می کنند.

تکنیک های مخفی سئو کلاه سیاه

تکنیک های مخفی سئو کلاه سیاه

در ادامه به برخی از رایج ترین تکنیک های موجود در عرصه ی سئو کلاه سیاه اشاره کرده ایم:

چرا مردم هنوز از تکنیک های SEO کلاه سیاه استفاده می کنند؟

از آن جایی که الگوریتم ها نقاط کور دارند، استراتژی های کلاه سیاه برای استفاده از نقاط کور به کار می رود. افرادی که از تکنیک های کلاه سیاه استفاده می کنند نمی خواهند هیچ ارزشی به کاربران اینترنت ارائه دهند. این افراد ممکن است عواقب را در نظر نگیرند، یا به عواقب آن اهمیتی ندهند و یا حتی فکر کنند به گونه ای عمل خواهند کرد که از عواقب جلوگیری می کنند. اما در پایان، گوگل فعالیت های سئو کلاه سیاه را شناسایی کرده و آن ها را جریمه می کند، در این شرایط انتخاب با شخص شما است… اگر دلتان می خواهد تمام زحمات تان بر باد برود از این روش استفاده کنید.

وقتی پنگوئن ها شکارچی می شوند!

وقتی پنگوئن ها شکارچی می شوند!

در مراحل ابتدایی سئو کلاه سیاه، برای گوگل تبدیل به یکی از بزرگ ترین مشکلات شده بود. تا اینکه گوگل در سال 2012 موفق به طراحی و انتشار الگوریتم پنگوئن شد که توانست شیوه جدیدی از تفکر را به Google منعکس کند. این الگوریتم با در نظر گرفتن تاکتیک های دستکاری، الگوریتمی را برای مجازات کردن وب سایت هایی که در این زمینه ها فعالیت می کنند، ارائه نمود.

عذاب الیم جناب گوگل برای سئو کلاه سیاه

وب سایت هایی که به SEO کلاه سیاه روی می آورند ممکن است چندین نوع مجازات را متحمل شوند که ما در ادامه به 2 مورد از مهم ترینِ آن ها اشاره خواهیم کرد:

به محض اینکه الگوریتم های گوگل، سیگنال های استفاده از سئو کلاه سیاه را دریافت و ثبت کنند، وب سایت شما با افت قابل توجهی در رتبه بندی مواجه خواهد شد.

اگر میزان استفاده ی یک سایت از سئو کلاه سیاه بیش از اندازه شود، ممکن است آن سایت در زباله دان گوگل انداخته شود و حتی برخی محرومیت ها برای استفاده و انجام فعالیت برای سایت در نظر گرفته شود.

سئو کلاه سفید شما را رو سفید می کند!

 سئو کلاه سفید مجموعه ای از اقدامات اخلاقی، فنی و زیبایی شناختی است که یک فرد یا گروهی از افراد برای بهبود نتایج موتور جستجو برای یک وب سایت یا چند وبسایت به کار می گیرند.

اقدامات کلاه سفید بر بهبود کیفیت یک وب سایت و همچنین ارسال سیگنال های مناسب به گوگل متمرکز است تا موتور جستجو بتواند مفید بودن یک سایت را تشخیص دهد.

سئو کلاه سفید بر روی استراتژی های ارگانیک و همیشه سبز متمرکز است که با گذشت زمان رتبه شما را افزایش می دهد. با اینکه ممکن است نتیجه ی مطلوب فوراً حاصل نشود، اما یک پیروزی بزرگ در انتظار تان خواهد بود. سئو کلاه سفید روشی برای همکاری با موتور های جستجو و کاربرانی است که می خواهند ارزش وب سایت، محصول یا خدمات شما را تجربه کنند.    

تکنیک های طلایی سئو کلاه سفید

تکنیک های طلایی سئو کلاه سفید

در ادامه به چند روش اصلی و کاربردی سئو کلاه سفید اشاره کرده ایم:

بهینه سازی محتوا، ایجاد محتوای جدید و بازنگری محتوای قدیمی برای جذب مخاطب هدف اهمیت بسیار زیادی دارد. موتور های جست و جو افزایش محتوای مرتبط، معتبر و با کیفیت را ثبت می کنند و به سایت پاداش مناسبی می دهند. شما باید تمامی محتوا های سایت خود را متناسب با هدفی که برای آن در نظر گرفته اید، بهینه کنید. همچنین این محتوا باید محتوایی مفید و جذاب باشد که به جلب توجه کاربران کمک کند.

اگر دوست دارید محتوای بهینه، با کیفیت و سئو شده داشته باشید، کافی است تولید محتوای سایت خود را به وب وایت بسپارید.

ساختار متا، لینک سازی داخلی، برچسب ها و استفاده از کلمات کلیدی تنها برخی از جنبه های تعیین کننده در سئو فنی می باشند. جالب است بدانید سایت هایی که شایستگی فنی خود را با به کارگیری سئو فنی افزایش می دهند، پیشرفت های فوری و شگفت انگیزی را شاهد خواهند بود.

لینک سازی برای به اشتراک گذاشتن محتوای مفید شما با وب سایت های دیگر است. گوگل و سایر موتور های جستجو پیوند های مربوطه را بررسی می کنند تا به کاربران کمک کنند از صفحات منابع و پست های وبلاگ به سوی آنچه که به دنبال آن هستند هدایت شوند. ساخت لینک با استفاده از سئو کلاه سفید به جای استفاده از روش های پیوند تبلیغاتی، بر روی به اشتراک گذاشتن اطلاعات متمرکز است تا به کاربران و موتور های جستجو بفهماند که شما و سایت تان در بستر وسیع اینترنت به چه جایگاهی تعلق دارید.

چرا سئو کلاه سفید ارزش صرف زمان دارد؟

چرا سئو کلاه سفید ارزش صرف زمان دارد؟

سئو کلاه سفید به چند دلیل ارزش صرف وقت و هزینه را دارد.

ابتدا می توانید از آنچه به کاربر ارائه می دهید احساس خوبی داشته باشید. این کار مثل این است که شما ویترین فروشگاهی را ارائه می دهید که در آن همه چیز به وضوح مشخص شده و سازمان یافته می باشد، راهرو ها و قفسه ها تمیز بوده و فروشندگان خوش برخورد و سرزنده هستند. قطعا کاربران نیز به حس خوبی که به آن ها انتقال داده اید پاسخ مثبت می دهند.

سئو کلاه سفید شما را برای کسب جایگاه ثابت در دراز مدت آماده می کند. استراتژی کلاه سفید سعی در دستکاری الگوریتم های گوگل ندارد. بلکه برعکس مانند یک ضد گلوله شما را از آسیب ها در امان داشته و سایت شما را برای تغییرات الگوریتم های آینده تقویت می کند.

در اصل سئو کلاه سفید در مورد تمرکز بر ارزش پیشنهادی شماست و همانطور که می دانید تجارت و کسب و کار شما با رشد سایت رشد می کند. در نتیجه صرف زمان بیشتر موجب کسب نتایج بهتر نیز می شود.

سخن پایانی

انجام سئو به صورت فنی و تخصصی یکی از کار هایی است که می تواند سایت شما را در صفحات اول گوگل نمایش دهد. اما انجام سئو فنی نیازمند داشتن تخصص کافی در این زمینه و انتخاب روش درست ( سئو کلاه سفید ) می باشد. ما در مجموعه ی وب وایت با علم به اینکه سئو اصولی سایت تاثیر بسزایی در افزایش رتبه، جذب مشتریان و پول پارو کردن از این طریق دارد، اقدام به انجام تمامی خدمات سئو از تولید محتوای سئو شده گرفته تا سئو کلمات کلیدی و… نموده ایم.

همچنین شما همراهان همیشگی و عزیز می توانید برای دریافت مشاوره ی رایگان و کاربردی در زمینه ی سئو با شماره تلفن ۹۱۰۱۰۶۲۰ – ۰۳۱ و یا با شماره همراه ۰۹۱۳۰۰٧٧۹۱۳ تماس حاصل فرمایید و یا به نشانی info@webwhite.ir ایمیل بزنید و يا به صفحه مشاوره رايگان رفته و فرم درخواست را پر كنيد تا کارشناسان ما در اولین فرصت به شما مشاوره ی تخصصی و رایگان ارائه دهند. همچنین اگر انتقاد یا پیشنهادی در مورد این مقاله دارید و یا نکته ای در مورد سئو كلاه سياه و سئو كلاه سفيد می دانید که ما در این مقاله ذکر نکرده ایم، خوشحال میشویم در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

ممنون که تا پایان ما را همراهی کردید.

چند نكته كليدی كه شما در اين مقاله فرا گرفتيد:

سئو یعنی چه؟

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو می باشد. سئو یعنی تمام اقداماتی که برای ظاهر شدن سایت مان در جایگاه های اول صفحات گوگل انجام می دهیم.

سئو کلاه سیاه به چه معناست؟

اصطلاحاً سئو کلاه سیاه مجموعه ای از اقدامات غیر قانونی یا غیر اخلاقی است که یک فرد یا گروهی از افراد برای بهبود نتایج موتور جستجو برای یک وب سایت یا چند وب سایت به کار می گیرند.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید مجموعه ای از اقدامات اخلاقی، فنی و زیبایی شناختی است که یک فرد یا گروهی از افراد برای بهبود نتایج موتور جستجو برای یک وب سایت یا چند وبسایت به کار می گیرند.

پنج تکنیک سئو کلاه سیاه

استفاده ی بیش از حد از کلمات کلیدی، پنهان کردن کلمات کلیدی، طرح های پیوند، هدایت غلط کاربر و محتوای رباتی و خودکار

سه تکنیک سئو کلاه سفید

بهینه سازی محتوا، سئو فنی، و لینک سازی

سفارش پروژه های سئو محور

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دريافت مشاوره رايگان

به مشاوره نياز داريد؟

پس از تکمیل و ارسال فرم ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

09130077913