طراحی پیکسل

زمان مطالعه: 7 دقیقه

[کل: 0 میانگین: 0]

در گذشته زمانی که واژه پیکسل به کار برده می شد، صحبت از تلویزیون، تلفن همراه و تصاویر دیجیتال و کیفیت آن ها بود اما امروزه واژه پیکسل مفهومی فراتر از گذشته دارد. در ادامه شما را با مفهوم پیکسل، اجزاء تشکیل دهنده و انواع آن آشنا خواهیم کرد.

پیکسل معمولاً به قطعه تزئینی و کوچک دایره ای یا مربعی شکل گفته می شود که از جنس فلز، پلاستیک یا پارچه می باشد و دارای طرح یا واژه هایی است که معمولاً زمان های انتخابات برای شناسایی یک فرد، نشان دادن عضویت در یک سازمان و یا هنگام فعالیت های تبلیغاتی و اهداف تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ این قطعه تزئینی به وسیله دستگاه مخصوص پیکسل زن انجام می شود.

پیکسل تبلیغاتی

پیکسل های تبلیغاتی یکی از روش های تبلیغاتی جهت معرفی یک شرکت یا برند به شمار می روند و این قطعه های کوچک با جنس های مختلف در بین نسل جوان طرفداران زیادی دارند. پیکسل ها از یک سو قابلیت اتصال آسان بر روی لباس، کیف، کلاه و کوله پشتی را دارند و از طرفی سبب ماندگاری طولانی مدت پیام و تبلیغ یک برند در ذهن ها می گردد.

اجزاء تشکیل دهنده پیکسل

یک پیکسل از چهار قسمت تشکیل شده است که عبارت اند از:

صفحه قابل مشاهده که تصویر یک شخص، سازمان یا انجمن، لوگو یا برند یک شرکت بر روی آن چاپ می گردد.

طرح چاپ شده که این طرح بر روی صفحه رویی قرار گرفته و از نظر اندازه نیز با صفحه یکسان است.

سلفون که بر روی طرح چاپ شده قرار می گیرد تا تصویر و طرح چاپی را حفظ کند.

قسمت پشتی پیکسل که در مدل های مختلف سنجاقی، گیره ای، آهنربایی و جاکلیدی طراحی می گردد و بر روی لباس یا اشیاء دیگر مثل در یخچال و... قرار می گیرد.

انواع پیکسل از جنبه های مختلف

انواع پیکسل از نظر شکل

پیکسل ها از نظر شکل ظاهری در 4 نوع مربع، مستطیل، دایره و بیضی طراحی می شوند.

انواع پیکسل از نظر جنس

پیکسل ها از نظر جنس در سه گروه فلزی، پلاستیکی و چوبی قرار می گیرند. پیکسل های فلزی از کاربردی ترین نوع پیکسل ها هستند زیرا این دسته از پیکسل ها نسبت به پیکسل های پلاستیکی از کیفیت بالا تری برخوردار می باشند و از طرفی پیکسل های چوبی به دلیل قیمت بالا و دست ساز بودن قابلیت چاپ هر نوع طرح و تصویر مورد نظر مشتری را ندارند، بنابراین مورد استقبال کمتر از سوی مشتری قرار می گیرند.

انواع پیکسل از نظر اندازه

پیکسل ها از نظر اندازه بر اساس قطر طبقه بندی می شوند و معمولاً دارای قطر 5/2 تا 5/7 سانتی متر می باشند. البته اندازه آن بستگی به سفارش مشتری دارد اما در دو اندازه 4/4 و 8/5 سانتی متر طرفداران بیشتری دارند.

انواع پیکسل از نظر قسمت پشتی آن برای اتصال

پیکسل ها بر این اساس در مدل های آهن ربایی، جا کلیدی، گیره ای و سنجاقی طراحی می شوند.

ویژگی ها و کاربرد های انواع پیکسل

پیکسل ها کاربرد های مختلفی دارند. پیکسل ها که اغلب دارای طرح های یک سازمان هستند، جهت نشان دادن برخی از خدمات سازمان، یک دستاورد خاص، نمادی از اقتدار اعطا شده با سوگند (مثل پلیس و آتش سوزی)، ارائه یا نمایش داده می شوند.

علاوه بر این پیکسل ها جهت نشانه اشتغال قانونی یا وضعیت دانشجویی یا به عنوان یک وسیله ساده برای شناسایی افراد، افراد کاندید شده در انتخابات و همچنین در تبلیغات و اهداف تجاری نیز استفاده می شوند.

همان طور که ذکر شد این قطعات کوچک و تزئینی در ابتدا، جهت اهداف تبلیغاتی و تجاری مورد استفاده قرار گرفتند اما به مرور زمان با روی کار آمدن دستگاه های مخصوص پیکسل زن در تعداد بالا، ابعاد و طرح های جذاب از جمله طرح های فانتزی، مذهبی، ورزشی، متن های انگلیسی، فارسی و… تهیه و در بازار گسترش یافتند و این مسئله باعث شد تا مورد توجه مخاطبان جوان قرار بگیرند.

به طور مثال پیکسل کیف از نوع سنجاقی و سر کلیدی به صورت تزئینی، جهت نصب بر روی کیف می باشد که در بین دانش آموزان و دانشجویان جوان در مراکز آموزشی بسیار مشاهده می شود. نمونه دیگری که محدودیت سنی ندارد و توسط عموم مردم مورد استفاده قرار می گیرد، پیکسل لباس است که در مناسبت های مختلف مذهبی و … بر روی لباس نصب می گردد. علاوه بر این پیکسل ها به کفش، وسایل نقلیه، تجهیزات الکتریکی خانگی نیز متصل می شوند.

پیکسل های سنجاقی

پیکسل های سنجاقی، به دلیل قابلیت ماندگاری بالا در ذهن و همچنین قیمت مناسب، از کاربردی ترین نوع پیکسل ها می باشند. کاربرد های این نوع پیکسل عبارت اند از:

مورد استفاده توسط قشر جوان

پیکسل سنجاقی یکی از انواع آویز های تزئینی است که امروزه استفاده از آن در بین جوانان متداول است و غالباً بر روی لباس و کیف متصل می گردد.

مورد استفاده جهت اهداف تبلیغاتی

پیکسل سنجاقی به دلیل مقاوم بودن، جذاب و شیک بودن آن نسبت به پیکسل های دیگر، توسط شرکت های زیادی برای ثبت برند و لوگو جهت تبلیغات البته با طرح جذاب و گیرا مورد استفاده قرار می گیرد.

مورد استفاده کارکنان در شرکت های خدماتی

اخیراً پیکسل های سنجاقی نسبت به کارت و اتیکت به دلیل مقاومت بالا تر و جذابیت ظاهری بیشتر توسط کارکنان شرکت ها مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است.

کاربرد بسیار عالی برای کسب و کارهای جدید

پیکسل های سنجاقی جهت نشان دادن و معرفی هویت یک سازمان یا شرکت و ترغیب بازدید کنندگان از غرفه های آن کسب و کار یا شرکت تازه تأسیس در نمایشگاه ها، مورد استفاده قرار می گیرند.

پیکسل های گیره ای

پیکسل های گیره ای معمولاً برای نصب بر روی لباس و مانتو نسبت به انواع سنجاقی دارای جذابیت بیش تری هستند زیرا پیکسل های سنجاقی بر روی لباس کاملاً نمی چسبند و حالت آویزان دارند.

پیکسل های آهنربایی

پیکسل های آهنربایی جهت قرار دادن تصویر های فانتزی و جذاب و تصویر اشخاص برای نصب بر روی در یخچال و تخته های تزئینی و همچنین برای هدیه دادن، با انواع طرح ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین می توان اطلاعات یک کسب و کار مثل آدرس، شماره تماس، لوگو و... را بر روی پیکسل های آهنربایی طراحی نمود و با نصب آن ها توجه مخاطب را جلب کرد.

پیکسل های جا کلیدی

پیکسل های جا کلیدی با طرح های جذاب و شاد در کنار کلید ها، در نشاط روح و روان افراد از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. همچنین با استفاده از آن ها، از گم شدن کلید های خود جلوگیری خواهید کرد.

روش های تهیه پیکسل ها

دستی

برای تهیه پیکسل به روش دستی به موارد زیر نیاز است: دکمه های مخصوص در اندازه های مناسب جهت تهیه پیکسل که به صورت خام از شرکت های فعال در زمینه چاپ تهیه می شود. آهنربا جهت اتصال به پیکسل کاغذ و طرح و تصویر دلخواه که با استفاده از برنامه های گرافیکی مثل فتوشاپ تهیه می شود. چاپگر رنگی، قیچی

دستگاهی

جهت تهیه پیکسل در تعداد بالا برای تبلیغات کسب و کارها از دستگاه پیکسل زن استفاده می شود و کار با این دستگاه بسیار آسان می باشد. دستگاه پیکسل زن از اجزای مختلفی از جمله بدنه، دسته، قالب، ریل و زیره دستگاه تشکیل شده است. زیره دستگاه، محلی است که سوزن در آن قرار داده شده است. قالب پیکسل مهم ترین بخش دستگاه است که دارای انواع و طرح ‌های گوناگون از نظر اندازه و شکل است و با توجه به گوناگونی پیکسل ها باید برای هر کدام از آن ها از قالب مخصوص استفاده نمود. دستگاه پیکسل زن دارای انواع مختلفی است و به انواع دستی، اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک تقسیم بندی می شود. دستگاه پیکسل زن دستی علاوه بر کیفیت بالا نسبت به دو نوع دیگر، از نظر هزینه نیز به صرفه می باشد و از نظر کیفیت با آن ها برابری می کند. روش استفاده از پیکسل زن دستی به این صورت است که طرح مورد نظر را با کیفیت بالا چاپ نموده و قسمت های اضافه آن را برش خواهیم زد. در مرحله بعد طرح مورد نظر را روی پیکسل گذاشته و با فشار دادن اهرم دستی طرح را بر روی پیکسل خام پرس می نماییم. دستگاه پیکسل زن دستی دارای دو نوع چرخشی و ریلی است که نوع حرکت قالب های دستگاه را نشان می دهد. در نوع چرخشی حرکت قالب ها به شکل دورانی و در نوع ریلی حرکت قالب ها به سمت چپ یا راست می باشد. همچنین تغییر اندازه قالب ها در دستگاه چرخشی نسبت به ریلی آسان تر می باشد و عمدتاً به صورت آهن ربایی به دستگاه متصل می گردد.

سخن پایانی

همه کسب و کارها به ویژه استارت آپ ها به دنبال شیوه های مختلف تبلیغات برای محصولات و خدمات خود می باشند تا با استفاده از آن ها بتوانند بهترین نتیجه را از تبلیغات خود کسب و حداکثر سود را برای کسب و کار خود به دست آورند. تبلیغات باید بسیار آگاهانه انجام شود و هزینه های آن مورد توجه قرار گیرد. بنابراین انواع کسب و کار ها باید شیوه تبلیغاتی خود را با توجه به بودجه خود انتخاب نمایند. 

یکی از روش های تبلیغاتی که برای کسب و کارهایی که تازه تأسیس شده اند بسیار مقرون به ‌صرفه می باشد و می‌ تواند نتیجه مناسبی را در اختیار افراد قرار دهد، استفاده از پیکسل ‌ها به ‌عنوان هدیه تبلیغاتی است. بنابراین پیکسل هایی که دارای کیفیت و طراحی زیبا و جذاب باشند در ذهن مخاطب از ماندگاری بالاتری برخوردار هستند و مخاطبان بیشتری را برای آن کسب و کار جذب می نمایند.

اگر شما نیز قصد استفاده از پیکسل تبلیغاتی را در جهت توسعه و پیشرفت کسب و کار و شرکت خود دارید، می توانید طراحی مورد نظر بر روی پیکسل را به متخصصان کارآمد و با تجربه مجموعه وب وایت بسپارید و بهترین نتیجه را در این زمینه کسب نمایید. افراد متخصص در این مجموعه با ایده های خلاقانه و جذاب، پیکسل هایی جالب در طرح ها و رنگ های فوق العاده جهت تبلیغ کسب و کار شما طراحی می نمایند و باعث رونق کسب و کار شما می شوند.

شما همراهان همیشگی و عزیز می توانید برای دریافت مشاوره ی رایگان و کاربردی در زمینه ی طراحی پیکسل  با شماره تلفن ۹۱۰۱۰۶۲۰ – ۰۳۱ و یا با شماره همراه ۰۹۱۳۰۰٧٧۹۱۳ تماس حاصل فرمایید و یا به نشانی info@webwhite.ir ایمیل بزنید و يا به صفحه مشاوره رايگان رفته و فرم درخواست را پر كنيد تا کارشناسان ما در اولین فرصت به شما مشاوره ی تخصصی و رایگان ارائه دهند. همچنین اگر انتقاد یا پیشنهادی در مورد این مقاله دارید و یا نکته ای در مورد طراحی پیکسل می دانید که ما در این مقاله ذکر نکرده ایم، خوشحال میشویم در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

ممنون که تا پایان ما را همراهی کردید.

چند نكته كليدی كه شما در اين مقاله فرا گرفتيد:

پیکسل چیست؟

پیکسل معمولاً به قطعه تزیینی و کوچک دایره ای یا مربعی شکل گفته می شود که از جنس فلز، پلاستیک یا پارچه می باشد و دارای طرح یا واژه هایی است که معمولاً زمان های انتخابات برای شناسایی یک فرد، نشان دادن عضویت در یک سازمان و یا هنگام فعالیت های تبلیغاتی و اهداف تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

اجزاء تشکیل دهنده پیکسل

• صفحه رویه و قابل مشاهده • طرح چاپ شده • سلفون • قسمت پشتی پیکسل

جنبه های طبقه بندی پیکسل ها

1. شکل 2. جنس 3. اندازه 4. از نظر قسمت پشتی آن برای اتصال

انواع پیکسل از لحاظ نحوه اتصال

1. پیکسل های سنجاقی 2. پیکسل های آهن ربایی 3. پیکسل های جا کلیدی 4. پیکسل های گیره ای

کاربرد های پیکسل های سنجاقی

1. مورد استفاده توسط قشر جوان 2. مورد استفاده جهت اهداف تبلیغاتی 3. مورد استفاده کارکنان در شرکت های خدماتی 4. کاربرد بسیار عالی برای کسب و کارهای نوپا

انواع روش تهیه پیکسل ها

تولید پیکسل ها به دو روش دستی و دستگاهی انجام می شود که برای تهیه پیکسل به روش دستی به مواردی از جمله چاپگر رنگی، قیچی، دکمه های مخصوص، آهنربا جهتن اتصال به پیکسل و کاغذ و طرح دلخواه نیاز خواهیم داشت. جهت تهیه پیکسل در تعداد بالا جهت تبلیغات کسب و کارها از دستگاه پیکسل زن استفاده می شود. قالب پیکسل مهم ترین بخش دستگاه است که دارای انواع و طرح ‌های گوناگون از نظر اندازه و شکل است و با توجه به گوناگونی پیکسل ها باید برای هرکدام از آن ها از قالب مخصوص استفاده کرد.

سفارش طراحی پیکسل

[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دريافت مشاوره رايگان

به مشاوره نياز داريد؟

پس از تکمیل و ارسال فرم ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

09130077913