روانشناسی رنگ چیه؟

پرسش و پاسخدسته بندی: گرافیک و طراحیروانشناسی رنگ چیه؟
تینا عرب نیا پرسیده شد2 سال قبل

سلام میخوام لوگو طراحی کنم برای یه سایتی اما نمیتونم رنگ خوبی براش انتخاب کنم. نیاز به کمک دارم.

1 پاسخ‌ها
وب وایت عضو سایت پاسخ داده شد2 سال قبل

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر، در اینجا یه سری نکات در مورد روانشناسی رنگها رو بررسی میکنیم با دانستن این موارد خیلی بهتر میتونید تصمیم بگیرید.

قرمز به معنی شور، انرژی، خطر و یا خشونت، گرما و حرارت است. همچنین برای تحریک اشتها نیز به کار می رود و به همین دلیل از آن در بسیاری از رستوران ها و آرم محصولات غذایی استفاده می کنند. انتخاب رنگ قرمز برای لوگو شما می تواند احساس پویایی بیشتری به آن القا کند.

نارنجی معمولا به عنوان رنگ نوآوری و تفکر مدرن دیده می شود. همچنین مفاهیمی از قبیل جوانی، تفریح، قیمت مناسب و در دسترس بودن را به همراه دارد.

زرد باید کمی محتاطانه استفاده شود زیرا بر برخی معانی منفی از جمله بزدلی را در بر دارد و از آن در علائم هشدار دهنده استفاده می شود. با این حال این رنگ آفتابی، گرم و دوستانه و رنگ دیگری برای تحریک اشتها نیز است.

سبز معمولا زمانی استفاده می شود که یک شرکت بخواهد بر اعتبار طبیعی و اخلاقی خود، به خصوص در محصولاتی مانند غذاهای آلی و گیاهی، تاکید کند . دیگر معانی منسوب به این رنگ شامل رشد و طراوت می شود که آن را در محصولات مالی نیز محبوب ساخته است.

آبی یکی از رنگ هایی است که به طور گسترده در آرم شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ حرفه ای گری، ذهنیت جدی، صداقت، خلوص و آرامش را نشان می دهد.

بنفش از اعضای خانواده سلطنتی و لوکس بودن صحبت می کند.

سیاه رنگی چند شخصیتی است. از یک طرف نشان دهنده قدرت و پیچیدگی و از سوی دیگر با شرارت و مرگ همراه است.

سفید به طور کلی با درجه خلوص، تمیزی، سادگی و ساده لوحی همراه است. عملا، لوگوی سفید همیشه نیاز به یک میدان رنگی دارد، تا در یک پس زمینه سفید دیده شود.

به عنوان مثال،در آرم کوکا کولا کلمه کوکا کولا با رنگ سفید در قوطی قرمز رنگ و بطری های قهوه ای رنگ آن حک شده است، اما به زمانی که در یک پس زمینه سفید قرار می گیرد، با رنگ قرمز استفاده می شود.

قهوه ای از معانی ضمنی مردانگی است و اغلب برای محصولات مرتبط با زندگی روستایی و خارج از منزل استفاده می شود.

البته هیچ کدوم از این قرارداد ها، مقررات سفت و سختی نیستند؛ اما ارزش این رو دارند که برای انتخاب رنگ لوگو آن ها رو به خاطر بسپارید.

[کل: 0 میانگین: 0]
این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.
دريافت مشاوره رايگان

به مشاوره نياز داريد؟

پس از تکمیل و ارسال فرم ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

09130077913