برای امنیت در شبکه های اجتماعی چیکار کنیم؟

پرسش و پاسخدسته بندی: اینستاگرامبرای امنیت در شبکه های اجتماعی چیکار کنیم؟
علی رمضانی پرسیده شد2 سال قبل

میشه چند راهکار برای امنیت در شبکه های اجتماعی بگید.

1 پاسخ‌ها
وب وایت عضو سایت پاسخ داده شد2 سال قبل

سلام دوست عزیزم وقتت بخیر باشه اگر این چند نکته را رعایت کنی امنیت در شبکه های اجتماعی تضمین میشه
• فایل های مشکوک وبدون مجوز را دانلود نکنید.
در تلگرام و اینستاگرام فایل هایی قرار داده میشه که دانلودشون پیشنهاد نمیشه.فرض کنید یک هکر بیاد و با ساخت اپلیکیشن اندروید که حاوی یک بدافزار هست رو در یک کانال قرار بده.
• روی لینک های مشکوک کلیک نکنید
یکی از راه های آلوده شدن به بد افزار از طریق لینک های آلوده است.فرض کنید وارد سایتی شدید که یک هکر پشت اون نشسته به راحتی میتونه یک فایل روی سیستم شما دانلود بشه یا اون سایت بتونه به اطلاعاتی که از دستگاه شما به دست میاره از این طریق اقدام به نفوذ کنه.
• نرم‌افزارها و سیستم عامل را به روز نگه دارید
به روز رسانی نرم‌افزار و سیستم عامل زمان بر نیست، اما کوتاهی برخی کاربران در به روز رسانی‌ نرم‌افزارهایشان، خسات های شدیدی به همراه داشته. بیشتر کاربران این مورد را نادیده می گیرند و قربانی حملاتی مانند باج‌افزار ها می ‌شوند، سپس دنبال راه حل برای کم کردن خسارت می‌گردند. باید یادمون باشه که پیشگیری بهتر از درمان است
• به شبکه‌های WiFi باز و عمومی اعتماد نکنید
هکرهای مخرب از شبکه‌های WiFi باز برای رسیدن به اطلاعات سایرین استفاده می‌کنند. بنابراین به راحتی وارد این شبکه ‌‌ها نشوید و حساب‌های آنلاینتان را در این شبکه‌ها چک نکنید. در صورت ضرورت مطمئن شوید که حتما به یک VPN مطمئن متصل شده باشید و همچنین آنتی ویروس مطمئنی روی دستگاه ‌تان فعال باشه.
با مرورگر امن آنلاین شوید
ابزار مهم و اساسی برای دسترسی به اینترنت، مرورگر ها هستند. مطمئن شوید که از مرورگر امن استفاده می‌کنید. فقط بدونید که استفاده از مرورگر آسیب‌پذیر مثل ارسال دعوت ‌نامه به مجرمان اینترنتی است.

[کل: 0 میانگین: 0]
این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.
دريافت مشاوره رايگان

به مشاوره نياز داريد؟

پس از تکمیل و ارسال فرم ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

09130077913