دیجیتال مارکتینگ وب وایت

احتمالاً شما نیز به عنوان یک مدیر سایت، با خود فکر کرده اید امنیت وب سایت چیست؟ و چگونه تامین می شود آیا اطلاعات وب سایت معمولی شما ارزش دزدیدن و هک نمودن را ندارد؟ باید توجه داشته باشید که تمامی وب سایت ها همواره در معرض حملات هکر ها قرار دارند. از این رو امنیت سایت های اینترنتی امروزه هرچه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

امنیت سایت یعنی چی؟

امنیت سایت به مجموعه اقداماتی گفته می شود که با انجام آن ها ضریب امنیت سایت به حداکثر رسیده و امکان نفوذ به آن به حداقل می رسد. توجه داشته باشید که امنیت سایت تابع موارد دیگری نیز می باشد که تمامی آن ها نقش بسیار اساسی در تامین امنیت وب سایت دارند. امنیت سرور، امنیت شبکه، امنیت اینترنت، امنیت سیستم عامل، امنیت نرم افزار و بسیاری از موارد دیگر نقش کلیدی در تامین زیر ساخت امنیت سایت دارند. امنیت به شرایط و وضعیتی گفته می شود که در آن سایت با وجود خدمات دهی معمول و مورد نیاز، بالا ترین سطح امنیتی مورد نیاز را داشته و سطح آسیب پذیری آن در پایین ترین سطح ممکن باشد. امنیت سایت به موارد بسیاری وابسته است که باید رعایت شوند.

طراحی سایت وب وایت
دیجیتال مارکتینگ وب وایت

اهمیت امنیت سایت

امنیت سایت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و می توان گفت موثر ترین عامل ادامه فعالیت، ثبات و اعتبار یک سایت با توجه به موارد دیگر، موضوع مهم امنیت است. نکته تاسف باری که وجود دارد این است با بررسی وضعیت سایت های معمولی و حتی بزرگ و حساس به این نتیجه می رسیم که بیشتری از صاحبان سایت ها اهمیت کمی به امنیت سایت خود می دهند. تنها هک نشدن وب سایت، امن بودن سایت را تعیین نمی کند و به این معنی می باشد که ممکن است بر روی یک سایت با ضعف های امنیتی، تلاشی برای هک و نفوذ به آن انجام نشده است و در صورت انجام، سایت مورد نظر آسیب پذیر خواهد بود. اگر شما بتوانید امنیت وب سایت خود را تامین کنید، در عمل شما توانسته اید ادامه فعالیت، ثبات و اعتبار سایت خود را تامین کنید. اگر شما یک سایت فروشگاهی دارید باید بتوانید که از اطلاعات کاربران خود محافظت کنید. زیرا اگر نتوانید از این اطلاعات محافظت کنید، و این اطلاعات مورد سوء استفاده هکر ها قرار بگیرد، شما اعتبار خود را از دست داده اید. اگر شما نتوانید اعتبار خود را حفظ کنید، در حقیقت شانسی برای ادامه فعالیت خود نخواهید داشت. برای همین به شما پیشنهاد می دهیم که امنیت سایت خود را جدی بگیرید تا دچار مشکلات جدی نشوید و بتوانید به فعالیت خود را ادامه دهید. اگر علاقمند هستید تامین امنیت وب سایت خود را به متخصصان این موضوع واگذار کنید، می توانید با کارشناسان خبره ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ وب وایت تماس بگیرید.

نکاتی مفید برای حفظ امنیت وب سایت

این موضوع ممکن است به وضوح برای همگی آشکار باشد، اما تاکید آن نیز خالی از لطف نیست چرا که به روز نگهداشتن تمامی نرم افزار های مورد استفاده برای حفظ امنیت در وب سایت کاملا حیاتی می باشد. این موضوع هم برای سیستم عامل سرور میزبان و هم برای نرم افزارهای مورد استفاده در وب سایت مانند CMS ها یا Forum ها می باشد. زمانی که حفره های امنیتی هر چند کوچک در یک نرم افزار پدید آیند، هکر ها به سرعت با سوء استفاده از آن ها به سرور یا سایت شما رخنه می کنند. لذا تمامی سازنده های نرم افزار در دنیا سعی می کنند تا حفره های امنیتی موجود در محصولات خود را با ارائه بسته های بروز رسانی به کاربران برطرف سازند و به مرور زمان نرم افزار خود را در مقابل نفوذهای امنیتی مقاوم تر کنند.

عملیات Cross site scripting به زمانی گفته می شود که فرد حمله کننده سعی کند تا با اضافه نمودن کدهای اسکریپت JavaScript به فرم وب، کد های مخرب خود را برای بازدید کننده های وب سایت شما اجرا نماید. بنابراین در هنگام طراحی و ساخت فرم های خود همیشه مطمئن شوید تا اطلاعات خود را به درستی کد گذاری کرده و ارسال نمایید و تا جای ممکن از ارسال کدهای ساده HTML جلوگیری نمایید.

ارایه دسترسی به کاربران برای آپلود فایل در سرور می تواند کاری بسیار ریسک پذیر باشد. گرچه در برخی از موارد ممکن است این امکان ساده برای تغییر تصویر پروفایل کاربر نیاز باشد. خطر موجود در این امکان از آنجاست که هر فایل آپلود شده، گرچه به نظر ساده باشد، اما ممکن است اسکریپت های مخربی را شامل شود که با اجرای آن ها در سرور، درهای وب سایت شما بر روی هکر ها بازگردد و اطلاعات محرمانه شما در معرض سرقت قرار گیرند.

بنابراین در صورتیکه ناچارید تا در وب سایت خود از فرم آپلود فایل استفاده نمایید، باید تمامی فایل های آپلود شده را به دقت زیرنظر گرفته و بازرسی کنید. در صورتیکه قصد دارید تا به کاربران تنها امکان آپلود تصویر برای پروفایل های خود را اعطا کنید، نمی توانید برای کنترل فایل ها تنها به محدود سازی فرمت فایل ها یا استفاده از MIME Type ها اکتفا کنید زیرا چنین مواردی به سادگی قابل جعل می باشند. حتی روشی مانند باز نمودن، یا استفاده از توابعی که سایز تصویر را بررسی می کنند نیز نمی توانند به صورت کامل قابل اعتماد باشند.

SSL یک پروتکل امنیتی برای امن سازی فضای انتقال اطلاعات در اینترنت می باشد. بنابراین استفاده از این پروتکل در مواقعی که نیاز به انتقال اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران بین وب سایت و وب سرور یا دیتابیس وجود دارد، می تواند موجب افزایش امنیت انتقال داده ها گردد. اهمیت استفاده از SSL آنجاست که بسیاری از هکر ها اطلاعات انتقال یافته بین سرور و وب سایت ها را ردیابی ( Sniff ) می کنند و در صورتیکه محیط این انتقال از امنیت کافی برخوردار نباشند، آنها می توانند به راحتی اطلاعات کاربری و شخصی هریک از کاربران را به سرقت ببرند.

تقریبا همه می دانند که باید از پسورد های پیچیده استفاده کنند اما متاسفانه اطلاع آن ها از این مورد به این معنا نیست که در عمل نیز همیشه آن را رعایت می کنند. انتخاب رمز های عبور پیچیده و طولانی برای قسمت های مدیریتی سرور و وب سایت، امری کاملا حیاتی است. اما همچنین باید با تمرین کاربران معمولی برای انتخاب پسورد های مناسب نیز به حفظ امنیت حساب های کاربری آن ها کمک نمود.

ممکن است کاربران عادی شما از اعمال چنین قوانین سخت گیرانه ای چندان خشنود نشوند اما اعمال قوانینی مانند الزام به انتخاب پسورد هایی با حداقل هشت کاراکتر و تشکیل شده از حروف بزرگ و کوچک انگلیسی، اعداد و نشانه ها می تواند کمک بسزایی در افزایش ضریب امنیتی حساب های کاربران نماید.

طراحی سایت وب وایت

خدمات امنیتی و نگهداری وب سایت

خدمات امنیتی و نگهداری وب سایت در آژانس تبلیغاتی وب وایت به منظور رفاه بیشتر حال مشتریان محترم راه اندازی شده است. پس از نصب و راه اندازی یک سیستم مدیریت محتوا و انجام تنظیمات اولیه، همواره خطرات مختلفی یک وب سایت را تهدید می کند. ممکن است شما زمان لازم برای تهیه بک آپ، بررسی وضعیت امنیتی وب سایت و یا به روز رسانی مداوم افزونه ها نداشته باشید. در این شرایط امنیت وب سایت می توان در خطر افتاده و هزینه های سنگینی به بار آورد. با استفاده از خدمات امنیتی و نگهداری وب سایت، می توانید این موارد را برون سپاری کرده و از امنیت وب سایت خود اطمینان داشته باشید.

امنیت وب سایت ها را چه مسائلی به خطر می اندازد

هاست وب سایت

اغلب بیشتر مسائل مربوط به هک شدن وب سایت ها مربوط به میزبانی وب یا هاست می شود. امروزه شما در خرید یک هاست انتخاب های زیادی دارید و بهتر است بدانید که مسائل امنیتی تا چه حد در مسئولیت آن هاست و از کجا بر عهده خودتان می باشد. هاست یا سرور مناسب بایستی از حریم خصوصی شما محافظت کند و مدیر سرور مسئولیت ارائه سرویس را برعهده گیرد. و با توجه به اینکه ما با هرگونه ایمن سازی وب سایت هیچ گاه به امنیت صد در صد نخواهیم دست یافت بک آپ گیری منظم طبق نیاز شما یکی از مهم ترین خدمات هاستینگ است.

حفره های امنیتی کامپیوتر شما

مدیران وب سایت ها بایستی اطمینان حاصل کنند که کامپیوتر آنها عاری از هرگونه ویروس، نرم افزار جاسوسی، تروجان ها و… باشد. در مواقعی که حفره های امنیتی در کامپیوتر شما وجود داشته باشد به خطر افتادن امنیت وب سایت حتمی است و تمام تلاش های مدیران هاست و بخش پشتیبانی بی ثمر می شود ، در صورت وجود حفره های امنیتی ممکن است از صفحه مانیوتر شما تصویر برداری شود و یا کیبورد شما تحت نظر باشد. توجه داشته باشید که این یکی از رایج ترین و ساده ترین روش های هک و سرقت اطلاعات است.

اپلیکیشن های مورد استفاده در وب سایت

در صورتی که از امنیت هاست خود اطمینان حاصل کردید باید به این نکته توجه داشته باشید که امنیت هاست مربوط به زیر ساخت سایت می شود و آنها مسئول امنیت برنامه هایی که شما نصب کرده اید نیستند.. مسائل امنیتی سایت ها به ندرت مربوط به بخش هاست می شود و در بیشتر مواقع به بخش اپلیکیشن های مورد استفاده ارتباط دارد و خود آن شامل زیرمجموعه های متنوع و گوناگونی است و می توان با محدود کردن دسترسی ها، افزایش اطلاعات و دانش در زمینه امنیت و دریافت برنامه های از منابع معتبر این ریسک را کاهش داد.

خدمات امنیت وب وایت

اگر شما به امنیت وب سایت خود و ارائه خدمات اهمیت می دهید می توانید از خدمات های اختصاصی وب وایت استفاده کنید

تست نفوذ

انجام تست نفوذ به معنی بررسی مشکلات و حفره های امنیتی وب سایت شما در قالب هک می باشد که این فرایند بدون هیچگونه خسارت و در یک چارچوب خاص اتفاق می افتد.

امن سازی سرورها

امنیت سرور های ویندوزی و لینوکسی از دیگر خدمات وب وایت است که با توجه به شرایط متفاوت است.

امنیت برنامه های تحت وب

وب سایت های شما نیازمند بررسی و کشف حفره های امنیتی است و همینطور این مشکلات باید با راهکار های دقیق و هوشمندانه رفع شوند.

آژانس دیجیتال ماركتينگ وب وایت

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره  رایگان با شماره ۰۹۱۳۰۰٧٧۹۱۳ يا شماره ۹۱۰۱۰۶۲۰ – ۰۳۱ تماس حاصل فرمایید و یا به نشانی info@webwhite.ir ایمیل بزنید تا در کمترین زمان حداکثر ۲۴ ساعت به صورت کاملاً حرفه ای  کارشناسان ما به سوالات شما پاسخ بدهند.

آنالیز امنیت سایت

سفارش خدمات سئو..