بیست روش بهتر دیده شدن وب سایت

زمان مطالعه: 8 دقیقه

[کل: 0 میانگین: 0]

شاید شما هم ازجمله کسانی باشید که سایت یا فروشگاه اینترنتی دارید یا با چنین اشخاصی در ارتباط هستید، به هر جهت به خوبی به این موضوع واقف هستید که باید تلاش کنید تا نسبت به روزها و ماه های گذشته، ترافیک و بازدید بیش تری برای سایت و کسب و کار اینترنتی خود فراهم نمایید.

بنابراین لازم است بعد از آن که شما محصولات و خدمات جدید را به سایت و فروشگاه اینترنتی خود اضافه و محتوای جذاب و فوق العاده تهیه نمودید، به دنبال راه کاری جهت سرازیر شدن بازدیدکنندگان به سمت کسب و کار اینترنتی‌تان و افزایش بازدید و ترافیک آن باشید تا بتوانید از سایت و فروشگاه اینترنتی خود حداکثر استفاده را کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با بهترین روش های افزایش ترافیک و بازدید سایت های اینترنتی آشنا شوید.

افزایش بازدید و ترافیک وب سایت ها

قبل از این که با راهکارها و روش های افزایش بازدید وب سایت آشنا شوید لازم است اطمینان حاصل کنید که نتایج حاصل از تلاش های خود جهت افزایش ترافیک سایت را به درستی و با دقت پیگیری و دنبال می نمایید. برای دنبال نمودن فرایندهای انجام شده برای وب سایت و نتایج حاصل از آن نیاز است تا ابزارهایی نظیر گوگل آنالیتیک، گوگل سرچ کنسول (Google Search Console) و AMP Analytics برای سایت موردنظر نصب و از آن استفاده کنید.

روش های افزایش ترافیک وب سایت

تبلیغات

تبلیغات در شبکه های اجتماعی و تبلیغات نمایشی، از روش های عالی برای جذب بازدیدکننده، ایجاد نام تجاری و جلب توجه نمودن یک سایت در نظر مردم است. بایستی استراتژی های یک کسب و کار متناسب با اهداف آن تنظیم شود. هر کانال پولی مزایا و معایب خود را دارد، بنابراین قبل از پرداخت هزینه جهت تبلیغات فیس بوکی، گوگلی و تبلیغات در یوتیوب برای یک کسب و کار باید اطمینان حاصل شود که مسیرهای طراحی شده جهت خرید کاربران در سایت به درستی عمل می کنند، بنابراین سرازیر شدن بازدیدکنندگان به یک سایت باعث افزایش تعداد مشتریان آن سایت می گردد.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

یکی از بهترین راه ها برای افزایش بازدید یک وب سایت، استفاده از کانال رسانه های اجتماعی برای تبلیغ محتوای یک سایت است. در ایران سایت گوگل پلاس جهت بازاریابی به جای فیس بوک مورداستفاده قرار می گیرد. از این رو هر کسب و کار اینترنتی باید با توجه به حجم مخاطبان خود، شبکه اجتماعی مناسب جهت تبلیغات را انتخاب نماید و در کنار آن باید از محتوای باکیفیت و منحصر به فرد در تبلیغات خود بهره بگیرد. لازم است تا هر کسب و کاری، کاربران علاقه‌مند به خدمات و محصولات خود را بیابد، تبلیغاتش را در اختیار آن ها قرار دهد تا بتواند آمار بازدید از سایت خود را افزایش دهد.

مخلوط بودن محتوا

طول و قالب محتوای خود را تغییر دهید تا در نظر خوانندگان مختلف جذابیت بیش‌تری همراه با حداکثر تأثیر را داشته باشد. پست های وبلاگ کوتاه تر و مبتنی بر اخبار را با محتوای طولانی و همچنین ویدیو، اینفوگرافیک و داده های مبتنی بر داده، به صورت مخلوط استفاده کنید.

انتخاب عنوان های جالب برای محتوا

عنوان یکی از مهم ترین قسمت های یک محتوا به شمار می رود. بدون یک عنوان جذاب، حتی جامع ترین پست وبلاگ نیز خوانده نمی شود؛ بنابراین بایستی در تیتر نوشتن تسلط داشت تا بتوان عنوانی که بیش ترین بازدید را دارد، ایجاد نمود؛ بنابراین قبل از منتشر نمودن محتوا، در مورد عنوان آن باید خوب تمرکز نمود.

بهینه سازی محتوا برای سئو

بهینه سازی یک محتوا برای موتورهای جست و جو یک عمل ارزشمند است و به افزایش ترافیک و بازدید یک سایت کمک شایانی می کند.

وبلاگ نویسی مهمان

قرار دادن پست مهمان در یک سایت معتبر می تواند بازدید وبلاگ را به آن وب سایت افزایش دهد و به ایجاد نام تجاری آن در معامله کمک کند؛ بنابراین وبلاگ نویسی یک روش اصولی و مطمئن برای افزایش بازدید از یک سایت می باشد. لذا لازم است که وبلاگ های مطرح در کسب و کار و تجارت مرتبط با محتوای یک سایت را برای درج وبلاگ مهمان راضی نمایید تا شاهد افزایش ترافیک سالمی برای آن سایت باشید.

ارسال مطلب به لینکدین (Linkedin)

لینکدین یک شبکه اجتماعی پرمخاطب به شمار می رود و علاوه بر یافتن شغل، جهت جذب مخاطب برای محتواها و مطالب خاص مؤثر است. شما باید به طور منظم محتوای کسب و کارها را برای LinkedIn ارسال کنید. با انجام این کار می توانید بازدید یک وب سایت را افزایش دهید و مشخصات یک کسب و کار را ثبت کنید به ویژه اگر آن کسب و کار طرفداران متوسط تا زیادی داشته باشد.

استفاده از کلمات کلیدی طولانی یا کی ورد کلاسترها

کلمات کلیدی طولانی اکثر جست و جوهای وب را شامل می شوند. برای افزایش ترافیک و آمار بازدید یک سایت، لازم است که از کلمات کلیدی طولانی و مرتبط با آن چه مخاطب جست و جو می کند، جهت تولید محتوا استفاده نمود.

سرعت بالای سایت

اگر بارگیری یک سایت همیشه طول بکشد، نرخ پرش آن سایت بسیار بالا خواهد رفت. از این رو بایستی اطمینان حاصل نمود که صفحات یک سایت ازلحاظ فنی تا حد ممکن بهینه شده باشند. هرچه سرعت بارگیری یک سایت بهتر باشد، آمار بازدید و ترافیک آن سایت بیشتر می شود

گنجاندن محتوای مبتنی بر فیلم در استراتژی محتوا

محتوای مبتنی بر متن خوب است، اما فیلم می تواند اثر زیادی در جذب بازدیدکننده جدید و جذابیت یک سایت داشته باشد. آمارها نشان می دهد که نگه داری اطلاعات برای مطالب بصری به میزان قابل توجهی بالاتر از متن است، به این معنی که بازاریابی ویدیویی یک روش عالی برای جذب مخاطبان و جلب توجه آن ها و افزایش بازدید هم‌زمان به یک وب سایت است. لازم است که محتوای بصری در استراتژی محتوای یک سایت گنجانده شود و استفاده از سایت های پربازدید یوتیوب و آپارات برای این امر بسیار مناسب است.

شرکت در کنفرانس ها و حمایت مالی از آن ها

احتمالاً در هر بازه زمانی، حداقل یک یا دو کنفرانس مهم وجود دارد که مربوط به یک کسب و کار باشد. حضور در این کنفرانس ها ایده خوبی است و سخنرانی در آن ها حتی بهتر است. شرکت در کنفرانس ها حتی به عنوان اسپانسر، راهی عالی برای تثبیت خود به عنوان یک رهبر فکری در صنعت و کسب و کار مربوطه است و باعث شناخت قابل توجه یک سایت می شود.

تولید وبینار (webinar)

مردم عاشق یادگیری هستند و وبینارها راهی عالی برای انتقال ایده های یک کسب و کار به مخاطبان می باشند. همراه با یک کمپین تبلیغاتی اجتماعی مؤثر، وبینارها راهی عالی برای افزایش بازدید یک وب سایت و تولید درآمد سریع می باشند.

 

فعالیت در سایت Reddit

می توان محتوای یک کسب و کار را به سایت های محبوبی چون Reddit ارسال نمود. باید دقت کرد که محتوای ارسالی به صورت اسپم و هرزنامه ایجاد نشود. در ابتدا باید به تولید محتوای مفید و جذاب که جنبه تبلیغاتی نداشته باشد، در رابطه با خدمات و محصولات تولیدی یک برند پرداخت و تبلیغات در Reddit را بلافاصله بعد از شروع فعالیت در آن نباید آغاز نمود. لذا از طریق فعالیت در چنین سایت هایی می توان شاهد افزایش ترافیک یک سایت بود.

فعال بودن در شبکه های اجتماعی

جهت افزایش بازدید و ترافیک یک سایت، فقط به اشتراک گذاشتن محتوا از طریق کانال های اجتماعی کافی نیست، باید به‌طور فعال در بحث های گروهی شرکت نمود. به‌طور مثال، اگر مخاطبان یک وب سایت در مورد پست های فیس بوک نظر می گذارند و سؤال می پرسند؟ باید به پرسش های آن ها پاسخ داد و با خوانندگان آن وب سایت درگیر شد. فعال بودن در شبکه های اجتماعی باعث افزایش بازدیدیک وب سایت می شود.

پاسخ گو بودن سایت برای گوشی های موبایل

می توان محتوای یک کسب و کار را به سایت های محبوبی چون Reddit ارسال نمود. باید دقت کرد که محتوای ارسالی به صورت اسپم و هرزنامه ایجاد نشود. در ابتدا باید به تولید محتوای مفید و جذاب که جنبه تبلیغاتی نداشته باشد، در رابطه با خدمات و محصولات تولیدی یک برند پرداخت و تبلیغات در Reddit را بلافاصله بعد از شروع فعالیت در آن نباید آغاز نمود. لذا از طریق فعالیت در چنین سایت هایی می توان شاهد افزایش ترافیک یک سایت بود.

امروزه افراد، بیش‌تر از هر زمان دیگری از دستگاه های تلفن همراه برای دسترسی به وب استفاده می کنند، اگر یک سایت از طریق گوشی های موبایل قابل پیمایش نباشد، بازدیدکنندگان خود را از دست می دهد. از این رو یک وب سایت اساسی باید بتواند در طیف وسیعی از دستگاه ها، ازجمله تلفن های هوشمند، قابل دسترسی و مشاهده باشد.

بازاریابی ایمیلی (Email marketing)

بسیاری از مشاغل بر روی جذب مشتری جدید از طریق بازاریابی محتوا متمرکزشده‌اند و آن ها روش های سنتی تر را فراموش نموده اند. بازاریابی از طریق ایمیل می تواند ابزاری قدرتمند باشد و منجر به افزایش قابل توجهی در ترافیک یک سایت گردد. استفاده از قدرت بازاریابی دهان به دهان به ویژه در مورد افرادی که قبلاً از محصولات یا خدمات یک کسب و کار راضی بوده اند، می تواند در افزایش آمار بازدید و ترافیک یک سایت مؤثر باشد.

انتشار مصاحبه های انجام شده در رابطه با کسب و کار

جهت افزایش آمار بازدید یک سایت، باید با افراد موفق در آن حوزه کسب و کار و صنعت مصاحبه نمود. لذا باید ایمیل های درخواست مصاحبه را برای افراد صاحب نظر در کسب و کار مربوطه ارسال نمود و مصاحبه ها را در وبلاگ مربوطه منتشر نمایید. این امر نه تنها باعث شناخت نام، افزایش اعتبار و بازدید یک وب سایت می شود، بلکه مصاحبه شونده، محتوا را نیز به اشتراک می گذارد و دامنه ی آن را گسترش می دهد.

ایجاد پیوندهای داخلی

برای این منظور باید محتواهای مربوط به کالا و خدمات یک کسب و کار را جست و جو نمود که دارای پیوند و لینک باشند، آن ها را با لینک دهی به صفحات سایت کسب و کار مربوطه ویرایش نمود. هنگام ایجاد و انتشار محتوا، حتماً پیوندهای داخلی آن را در نظر بگیرید.

استفاده از اینستاگرام و اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer marketing)

تبلیغات کسب و کار در اینستاگرام از روش های عالی جهت افزایش آمار از دید از وب سایت مربوطه می باشد. لذا ارسال عکس های تبلیغاتی و تماس با کاربران در اینستاگرام توسط هشتگ انجام می شود. اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از روش های مؤثر و کارآمد جهت افزایش ترافیک یک وب سایت می باشد. در این روش از افراد سرشناسی مانند هنرمندان که دارای دنبال کننده و فالوور بالایی هستند جهت انتقال پیام تبلیغاتی استفاده می گردد. روش اینفلوئنسر مارکتینگ بسیار سریع به نتیجه می رسد.

پیشنهاد خدمات ارسال رایگان

پیشنهاد ارسال رایگان محصولات یک راهکار مناسب جهت سرازیر شدن کاربران به وب سایت مربوطه می باشد؛ بنابراین وجود یک خدمت رایگان سبب بالا بردن انگیزه کاربران برای سفارش و تهیه یک کالا می گردد.

سخن پایانی

همه ما می دانیم که برای موفقیت یک کسب و کار اینترنتی، نیاز به یک وب سایت حرفه ای است. علاوه بر حرفه ای بودن وب سایت، لازم است که وب سایت موردنظر از ترافیک بالایی نیز برخوردار باشد. همان‌طور که قبلاً نیز بیان شد، راهکارهای زیادی وجود دارند، می توان از طریق آن ها آمار کاربران یک سایت را بالا برد و سبب رونق یک کسب و کار اینترنتی گردید.

شما همراهان همیشگی و عزیز می توانید برای دریافت مشاوره ی رایگان و کاربردی در زمینه ی سفارش طراحی سایت  با شماره تلفن ۹۱۰۱۰۶۲۰ – ۰۳۱ و یا با شماره همراه ۰۹۱۳۰۰٧٧۹۱۳ تماس حاصل فرمایید و یا به نشانی info@webwhite.ir ایمیل بزنید و يا به صفحه مشاوره رايگان رفته و فرم درخواست را پر كنيد تا کارشناسان ما در اولین فرصت به شما مشاوره ی تخصصی و رایگان ارائه دهند. همچنین اگر انتقاد یا پیشنهادی در مورد این مقاله دارید و یا نکته ای در مورد  سفارش طراحی سایت می دانید که ما در این مقاله ذکر نکرده ایم، خوشحال میشویم در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

ممنون که تا پایان ما را همراهی کردید.

چند نكته كليدی كه شما در اين مقاله فرا گرفتيد:

ابزارهای قابل نصب جهت دنبال نمودن فرایندهای انجام شده بر روی وب سایت و پیگیری نتایج آن:

1. گوگل آنالیتیک (Google Analytics) 2. گوگل سرچ کنسول (Google Search Console) 3. AMP Analytics

روش های افزایش ترافیک وب سایت عبارت‌اند از:

• تبلیغات
• بازاریابی در شبکه های اجتماعی
• مخلوط بودن محتوا
• انتخاب عنوان های جالب برای محتوا
• بهینه سازی محتوا برای سئو
• وبلاگ نویسی مهمان
• ارسال مطلب به لینکدین (Linkedin)
• استفاده از کلمات کلیدی طولانی و دنباله دار
• سرعت بالای سایت
• شرکت در کنفرانس ها و حمایت مالی از آن ها
• تولید وبینار (webinar)
• گنجاندن محتوای مبتنی بر فیلم در استراتژی محتوا
• فعالیت در سایت Reddit
• فعال بودن در شبکه های اجتماعی
• پاسخ گو بودن سایت برای گوشی های موبایل
• بازاریابی ایمیلی (Email marketing)
• انتشار مصاحبه های انجام شده در رابطه با کسب و کار
• ایجاد پیوندهای داخلی
• پیشنهاد خدمات ارسال رایگان
• استفاده از اینستاگرام و اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer marketing)

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از روش های مؤثر و کارآمد جهت افزایش ترافیک یک وب سایت می باشد. در این روش از افراد سرشناسی مانند هنرمندان که دارای دنبال کننده و فالوور بالایی هستند جهت انتقال پیام تبلیغاتی استفاده می گردد

سفارش طراحی سایت

[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دريافت مشاوره رايگان

به مشاوره نياز داريد؟

پس از تکمیل و ارسال فرم ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

09130077913