طراحی گرافیکی وب چیست

به بخش چشم نواز، یا قابل توجه مخاطب که دسترسی آسان و راحتی را برای مخاطبان فراهم می آورد. طراحی گرافیکی وب یا graphic design گفته می شود.

طراحی گرافیک وب

با در نظر گرفتن این نکته که امروزه تمامی مشاغلی که به کامپیوتر مربوط هستند، جزئی از مشاغل پر درآمد به حساب می آیند. باید بگویم طراحی سایت و تمامی عوامل مربوط به آن مثل بخش طراحی گرافیک در رده ی پر در آمد ها شناخته می شوند. طراحی گرافیک مصلماً بخش پر اهمیت طراحی سایت به حساب می آید و در نهایت امتیاز داده شده به گرافیک خوب یا بد سایت داده می شود و نه کد های طراحی سایت. یک وب سایت خوب، وب سایتی شناخته می شود که بخش طراحی گرافیک با بخش برنامه نویسی با هم هماهنگ باشند تا در انتها سایتی با قدرت گرافیکی بالا همراه با کد نویسی اصولی داشته باشیم. طراحی گرافیک یک موضوع با اهمیت در جهان است، که متاسفانه در کشور ما آن طور که می بایست به آن اهمیت داده نمی شود. برای مثال شما اگر سایت خوبی از نظر کد نویسی داشته باشید ولی گرافیک سایت ضعیف باشد مخاطب بعد از ورود به سایت شما ممکن است حتی بدون خواندن کمی از مطالب سریعاً سایت را ترک کند.

دلیل اهمیت گرافیک سایت

همانطور که پیش تر گفتیم یکی از دلایل اصلی و اولیه ای که باعث می شود مخاطب در صفحه ی ما بماند گرافیک سایت است. پس بنابراین این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و بیشترین تلاش باید روی این بخش باشد. طراحی یک سایت خوب زمانی امکان پذیر می شود که در کنار برنامه نویسی سایت، طراحی سایت نیز به روش ابتکاری انجام شود.

انواع طراحی گرافیک

طراحی سایت عموما بر پایه ی وردپرس می باشد. دلیل ایجاد صفحات اسلایدر و اسلاید شو در وب سایت ها می تواند به منظور نمایش محصولات، نمونه کار ها، اطلاع رسانی و نمایش هر تصویری در قالب و فرمتی ساده و حرفه ای باشد. اگر شما نیز جزو کسانی باشید که طراحی سایت شان بر پایه وردپرس بوده برای ایجاد و ساخت اسلایدر و اسلاید شو میتوانید از پلاگین Meta Slider استفاده کنید.

همانطور که گفته شد ویژگی پلاگین متا اسلایدر برای ایجاد اسلایدر و اسلایدشو است. طراحی واضح و ساده، افکت های مختلف، ریسپانسیو و تغییر سایز خودکار در صفحات موبایل و تبلت، قابلیت های آن محسوب می شوند که امکان ایجاد اسلایدشو تمام صفحه و قابلیت اسلایدشو Carousel  برای نمایش چند تصویر به صورت همزمان را دارا است.

برای ایجاد، یک خبر نامه اولین قدم تنظیم قالب ایمیل به شمار می رود. شما می توانید قالب خبر نامه سرویس دهنده ی ایمیل تان را بر مبنای نیاز های خود و نام تجاری یا حتی مشخصات شخصی تان طراحی کنید. یا از فرمت های آماده ای که قبلا خریداری کرده اید استفاده کنید.

برای انجام این کار اول از همه باید یک سری نکات را در نظر بگیرید که اولین و مهم ترین نکته در هنگام طراحی یک قالب خبرنامه، محتوا است. اینجا نیاز است از خودتان بپرسید آیا به مخاطبان ربط دارد؟ آیا به اندازه کافی جذاب است؟ آیا دستورالعمل های نام تجاری تان را دنبال می کند؟ در ادامه باید به این نکته توجه کنید که مطالبی که دارید مختصر و مفید باشند چرا که فقط چند ثانیه برای جلب توجه خواننده وقت دارید. و اگر از مطالب طولانی استفاده شود می توان گفت که امتیاز این قسمت را از دست داده اید.

نکته ی بعدی استفاده از تصویر در بالای ایمیل است حتما از تصاویر برای جلب توجه خواننده استفاده کنید، بعد از آن یک متن کوتاه و جذاب برای جلب توجه خواننده بگذارید و مخاطب را تشویق به واکنش و اقدام مثل کلیک کردن بر روی تصویر یا زنگ زدن به شما یا … بکنید.

لندینگ پیج یک صفحه از سایت است که از آن به عنوان نقطه‌ فرود یک بازدیدکننده یاد می شود، یا به تعبیری دیگر، به صفحاتی گفته می‌شود که معروف به دروازه‌ ورود بازدید کننده به ‌سایت هستند.

به عنوان مثال یکی از راه‌ های دیده شدن صفحات فرود استفاده از بنر های تبلیغاتی است، لندینگ پیج ها بنرهای تبلیغاتی صفحاتLanding Page  را در سایت‌ های خود یا سایت‌ های دیگر پخش می‌ کنند تا شما بتوانید نقطه فرودی را در سایت خود ایجاد کنید. یکی دیگر از راه هایی که در سایت های ایرانی برای بازدید بیشتر رایج است برنامه ی تلگرام است که با استفاده از کانال ها به تبلیغ بنر های لندیگ خود مشغول می شود.  برای فرود آوردن بازدید کننده قطعا اهداف خاصی مد نظر است. یکی از این هدف ها به دست آوردن اطلاعات از بازدید کنندگانی است که از طریق آن ها امکان برقراری ارتباط میسر شود. یا بتوان هدف از فروش یک محصول را مدنظر گرفت و یا صرفا کلیک بر روی یک لینک خاص هدف یک صفحه فرود باشد. به صفحه فرود صفحه هدف نیز گفته می‌ شود، صفحه ‌ای که باعث افزایش بازدید کنندگان و همچنین افزایش فروش می‌ شود ولی این نکته به نوع طراحی یک صفحه فرود هم بسیار وابسته است، هر چه طراحی صفحه فرود مورد پسند تر کاربر باشد، شما نیز به هدف خود بیشتر نزدیک شده ‌اید.

برای طراحی سایت عوامل بسیاری موثری وجود دارد که به جذب بیشتر مخاطب کمک می کند. طراحی گرافیک اپلیکیشن باید آنقدر جذاب و کاربر پسند باشد که کاربر بعد از نصب از آن لذت ببرد و همچنین از قابلیت هایی چون دسترسی آسان و راحتی برای مخاطبان برخوردار باشد.همانطور که گفته شد علاوه بر دسترسی آسان برای مشتریان، عاملی که در نگه داشتن مشتری در اپلیکیشن ها بسیار موثر است، گرافیک و ظاهر می باشد.

امروزه هیچ ایده ای به اندازه ی شبکه های اجتماعی پر طرفدار و محبوب نبوده است. از بین ده ها شبکه ی اجتماعی مشهورترین آن ها درحال حاضر، اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک و لینکدین هستند که هرکدام با استفاده از متن و تصاویر گرافیکی، جالب و جذاب، و جزو بهترین و موثر ترین روش برای انتقال پیام و معرفی شما به مخاطبان جدید معرفی شده اند.

اما طراحی این تصاویر، نیاز به استراتژی زمان و شیوه‌ی قرارگیری آن دارد. فراهم کردن امکاناتی چون نحوه‌ ی برقراری ارتباط با مخاطب، رنگ بندی اصولی بر اساس سلیقه و علاقه مندی مشتری همگی نیاز به متخصصانی حرفه ‌ای در زمینه ‌ی گرافیک شبکه‌ های اجتماعی دارند که هر کدام از زیر مجموعه ها خود به تنهایی زیر مجموعه ی یک شبکه ی بزرگ محسوب می شودکه تولید محتوای گرافیکی نام دارد.

وقتی می خواهید به طراحی قالب گرافیکی سایت بپردازید. باید هدف اصلی تان صعود سایت باشد طوری که در زمان کم رسیدن به نتیجه دلخواه برای شما ممکن باشد. برای طراحی قالب گرافیکی سایت باید جلوه بخشی، ایجاد چهار چوب مناسب، دوری از متد های کلیشه ای، وضوح کافی تصویر و همینطور رعایت اصول کاربر پسند که نکته ای بسیار مهم است توجه نمود. کار طراحی گرافیکی سایت با سلیقه ی طراح مرتبط است. نکته ی اصلی که باید مورد توجه تان باشد طراحی قالب گرافیکی سایت است.

گرافیست وب

گرافیست وب یا طراح وب به کسی کسی است که کار طراحی قالب گرافیکی وب سایت ها را انجام می دهد. از جمله خدماتی که مربوط به یک گرافیست وب می شود شامل طراحی لوگو برای آن سایت، طراحی قالب گرافیکی، طراحی اسلایدر سایت و طراحی نوع چیدمان و نگارش مواردی که کاربر می خواهد در سایتش وجود داشته باشد با توجه به نوع طراحی و نیاز مشتری به طراحی وب می پردازد و در آخر سایت طراحی شده را با امکانات طراحی شده تحویل مشتری می دهد.

ویژگی های یک طراح گرافیک سایت خوب

مراحل طراحی قالب گرافیکی سایت

ویژگی های طراحی گرافیک وب

عبارات کلیدی طراحی سایت

برای انجام خدمات طراحی سایت یک سری نکات کلیدی وجود دارد که یک طراح خوب از آن ها آگاه است و آن ها را رعایت می کند این نکات شامل نکات زیر می باشند

انواع تصویر

تصاویر مبتنی بر وکتور (مانند آنچه که در Adobe Illustrator وفتوشاپ ایجاد شده اند) به نقاطی گفته می شود که هر کدام از آن ها بر اساس مختصات X و Y تعریف شده اند. این نقاط به هم وصل می شوند و فرم ها را تشکیل می دهند، و شما در داخل این فرم ها می توانید رنگ ها را اضافه کنید.

تصاویر رستر یا  Bit mapکه از هزاران پیکسل تشکیل شده اند که رنگ و فرم را تعیین می کنند. عکس ها تصاویر پیکسلی هستند. نرم افزار معروف فتوشاپ برای شما این را فراهم می کند که ویژگی های پیکسلی را تغییر دهید.

حالت های رنگ یا (Colour modes)

در این مد رنگ هر پیکسل از درصدی از جوهر ها تشکیل می شود. رنگ روشن دارای درصد پایینی از جوهر ها است. این مد رنگ برای چاپ تصاویر به کار می رود.

این مد رنگ برای شدت دادن به هر پیکسل به کار می رود. این مقدار عددی بین 0 برای سیاه و 255 برای سفید در نظر گرفته می شود.

وضوح تصویر (Image resolution)

PPI  به تعداد پیکسل هایی که در صفحه وجود دارند گفته می شود. در برنامه فتوشاپ وقتی تصویری دارید و روی آن زوم می کنید در واقع تعداد پیکسل های موجود را افزایش می دهید و در انتها باعث بالا رفتن کیفیت و وضوح تصاویر می شود. موارد گفته شده در تصاویر پیکسلی وجود دارند و شامل تصاویر وکتور نمی شوند.

تنها نگرانی ای که هنگام تولید محصولات چاپی ایجاد می شود،DPI  است. Dpi در هنگام چاپ تصاویر درست عمل نمی کند. دی پی آی 300 حالت استاندارد برای تصاویر چاپی است.

شرکت طراحی سایت وب وایت با داشتن برترین کارشناسان طراحی گرافیک سایت، بهترین طراحی گرافیک را بر حسب کسب و کار مورد نظرتان به شما تحویل می دهد. ایجاد گرافیک وب طراحی شده مخصوص شرکت شما و بر اساس نیازهای کسب و کار مربوطه سازمان دهی می شود. در این شرکت طرح های پیشنهادی برای سایت شما کاملا با الگوهای موجود در سازمان شما از جمله لوگو، سربرگ، رنگ های سازمانی و … مطابقت دارد. پس با خیال راحت انجام تمامی خدمات طراحی سایت خود را به ما بسپارید.

آژانس دیجیتال ماركتينگ وب وایت

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره  رایگان با شماره ۰۹۱۳۰۰٧٧۹۱۳ يا شماره ۹۱۰۱۰۶۲۰ – ۰۳۱ تماس حاصل فرمایید و یا به نشانی info@webwhite.ir ایمیل بزنید تا در کمترین زمان حداکثر ۲۴ ساعت به صورت کاملاً حرفه ای  کارشناسان ما به سوالات شما پاسخ بدهند.

سفارش خدمات طراحی گرافیک وب