داشتن سایت اختصاصی چه کمکی به کسب و کارها می کند؟

امروزه در دنیای کسب و کار، سازمان ها و شرکت ها برای ارائه هر چه بهتر خدمات یا محصولات خود، داشتن یک وب سایت را برای کسب و کار خود ضروری می داند. طراحی سایت به بیان ساده و کلی، به این معناست که یک وب سایت را در بستر اینترنت بهینه سازی کنیم. این را باید در نظر داشت که طراحی و ایجاد یک وب سایت، دارای مراحل متعددی است که هر یک از این مراحلی که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم، به موازات هم از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

دیجیتال مارکتینگ وب وایت

 اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم، می توان گفت که هر مرحله از سایت به صورت حلقه های زنجیر که بهم دیگر متصل اند، این مراحل نیز به هم متصل بوده و در صورت نبودن هر یک از این حلقه ها یا مراحل، تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت سایت مربوطه دارد. برای ساخت سایت مربوطه، باید هر مرحله را با هدف و به صورت گام به گام برنامه ریزی کرد تا نتیجه نهایی آن مطلوب باشد. زمانی که می خواهید شروع به طراحی سایت کنید، بهتر است بدانید که سه دسته بندی کلی از سایت وجود دارد که در ادامه هر کدام به صورت مختصر توضیح داده ایم.

وب دیزاین چیست؟

یکی از مراحلی که در طراحی سایت و ساخت یک پایگاه اینترنی حائز اهمیت است و برای ارائه محصول یا خدمات و یا معرفی شرکت یا سازمانی به کار برده می شود، وب دیزاین می گویند.

در سایت های استاتیک، طراحی این گونه سایت ها با استفاده از HTML ، CSS و جاوا اسکریپت انجام می شود. تغییراتی که در این سایت ها انجام می شود، بسیار اندک می باشد؛ به صورتی که ویرایش محتوای سایت، سالی 1 الی 2 بار توسط طراحان برجسته و حرفه ای صورت می گیرد. با در نظر داشتن حجم کم کد نویسی در سایت های ایستا، سرعت بارگذاری محتوا در این سایت ها بسیار زیاد بوده است که موجب تاثیر در بهبود عملکرد و تجربه کاربری آن می شود و زود تر موفق به کسب تاییدیه از طرف گوگل می شود و در پیشنهادات گوگل پدید می آیند. هم چنین نسبت به انواع سایت های دیگر، هزینه کمتری دارد. توجه داشته باشید که رعایت نکات سئو در سایت های استاتیک، بسیار ساده تر از انواع دیگر سایت هاست.

در سایت های داینامیک، برای دسترسی مدیر سایت به سیستم مدیریت سایت، یک دسترسی جداگانه ایجاد می شود. در نتیجه مدیر به راحتی خود می تواند محتوایی را اضافه یا حذف و یا محتوای موجود در سایت را ویرایش کند و در این زمینه محدودیتی به همراه نداشته باشد. برنامه نویسی سایت های داینامیک یا پویا، با استفاده از Ajax، PHP، ASP و ASP.Net انجام می شود. توجه داشته باشید که در این روش سایت در ابتدا ساخته شده و سپس توسط مدیر ویرایش می شود. به علت افزایش حجم کد نویسی در این سایت ها، سرعت بارگذاری مطالب پایین تر از سایت ایستا است.

سایت های نیمه داینامیک نیز همانند سایت های داینامیک، مدیر به سایت دسترسی دارد ولی مشکل تر است نسبت به سایت داینامیک. زبان برنامه نویسی این نوع سایت ها و هم چنین سایت های FLASH، XML و یا اکشن اسکریپت می باشد. این سایت ها با وجود مشکل و سختی آن، مزایایی نیز به همراه دارد که شامل داشتن گرافیک منحصر، پیچیده و مخاطب پسند می باشد. البته یکی از بزرگ ترین عیبی که این سایت ها و سایت های فلش دارد در این است که در آینده ای نزدیک، هیچ مخاطبی قادر به مشاهده سایت های فلش نمی باشد.

شرکت مایکروسافت با معرفی ابتدایی ترین نسخه از مرورگر در سال 2000 برای سیستم عامل مک، انقلاب بزرگی در اینترنت و طراحی سایت به راه انداخت. پیشرفت بزرگی که در مرورگر در ابتدایی ترین نسخه اش اتفاق افتاد، این بود که از HTML 4.1 و CSS 1 به طور کامل حمایت و پشتیبانی می کرد. هم چنین اولین مرورگری بود که از عکس های PNG پشتیبانی می کرد.

بررسی مراحل طراحی سایت

سایت وب وایت، تلاش می کند تا برای خلق سایت حرفه ای از اصول گام به گام پیروی می کند تا بتواند محصول یا خدمات ارزشمندی را در اختیار مشتریان بالقوه قرار دهد و آن ها را از روند طراحی سایت آگاه سازد. این فرایند دارای هشت مرحله می باشد که در هر مرحله سعی کردیم شکل کلی از تیم وب وایت را تشریح کنیم. این مراحل برای سایت های مختلف، مشابه است.

طرح اولیه wireframe

اولین مرحله در فرایند طراحی سایت، طرح گرافیکی یا اسکچ می باشد. در مرحله طرح گرافیکی باید توجه داشت که از کل صفحات موجود در سایت مثل صفحه اصلی سایت، درباره ما، وبلاگ و دیگر بخش های سایت، آنچه را که قرار است مخاطب هدف ببیند به تصویر کشیده می شود. در نتیجه مدیر وب وایت و کارفرما روی نمونه ها به توافق رسیده و مرحله اصلی طراحی آغاز می شود.

نیازسنجی و برنامه ریزی ساخت سایت

اصلی ترین مرحله در طراحی سایت، دریافت نیاز های یک پروژه است. این که سایت می خواهد چه امکاناتی را ارائه دهد و کدام نیاز های مخاطب هدف را بر طرف سازد. مطالبی که گفته شد به همراه نیاز های مشتری در قالب یک پروپوزال شکل گرفته و به تایید هر دو طرف می رسد. تیم وب وایت بر این اساس، فرایند طراحی سایت را شروع می کند.

تحویل و آموزش کار با پنل سایت

حال نوبت به انتقال دانش از وب وایت به کارفرما می رسد. زمانی که مراحل طراحی سایت به اتمام رسید، یک جلسه سه ساعته برگزار می شود. در این قسمت از کار ما سعی بر این داریم که تمامی امکانات سایت و هم چنین نحوه عملکرد آن را به طور کامل توضیح دهیم و به تمامی سوالات کاملا پاسخ دهیم. لازم به ذکر است که تمامی این آموزش ها به طور کامل در قالب فیلم ارائه می شود و فایل نهایی در قالب یک DVD یا روی Flash memory در اختیار کارفرما قرار می دهیم.

 

ورود اطلاعات اولیه سایت

پس از اتمام کد نویسی، مرحله دیتا گذاری اولیه آغاز می شود. ما در این مرحله در طراحی سایت سعی کردیم که تا حدی که لازم است سایت را تقویت کنیم و خروجی خوبی را تحویل شما خواهیم داد. همچنین در مرحله ورود دیتا ممکن است برخی باگ های سیستم شناسایی و توسط وب وایت اصلاح شود.

طراحی قالب اصلی سایت

تیم طراحی وب وایت با توجه به طرح اولیه، شروع به دیزاین صفحات مختلف سایت کرده و تمامی نکاتی که برای طراحی ایده آل مهم است را رعایت می کند. مهم ترین نقش در طراحی سایت، رنگ سازمانی و لوگو می باشند. در وب وایت سعی بر این است که محیط وب سایت شما منطبق بر زمینه کاری تجارت تان باشد تا مخاطب هدف با کسب و کاری یک پارچه و منظم مواجه شود. کارفرما می تواند تا 30 درصد تغییرات نسبت به طرح اولیه که به تایید طرفین رسیده بود را درخواست کند

کدنویسی سایت​

تیم فنی وب وایت در تلاش است تا با دریافت کردن طرح نهایی مورد نظر، فرایند برنامه نویسی را شروع کند. می توان کد نویسی یک سایت را همانند اسکلت بندی یک ساختمان دانست. پس در نتیجه باید تمام توجه خود را به نوشتن بهترین کد نویسی معطوف کرد و از بروز ترین تکنولوژی های جهان وب استفاده کنیم. تیم وب وایت سعی می کند برای انجام کد نویسی سایت های استاتیک و آنچه را که مخاطب می بیند و یا با آن سر و کار دارد، از ترکیب های ، CSS، JQuery و Java script استفاده می کند. در نظر داشته باشید که تیم وب وایت به اصولی بودن و مخاطب پسند بودن UI و فراهم شدن برترین UX توجه بالایی دارد و سعی بر این دارد تا همواره خروجی سایت دربروز ترین حالت ممکن قرار بگیرد

تست و بازنگری سایت

در این مرحله، یک فضای هاست به عنوان نمونه تهیه می شود و این سایت نمونه به طور کامل در اختیار کارفرما قرار می گیرد تا کارفرما هم به عنوان یک مدیر و هم به عنوان یک مخاطب با آن کار کند و تمام نظرات خود را به وب وایت منتقل کند. در این مرحله از طراحی سایت، ممکن است که کارفرما نیاز به انجام تغییراتی در سایت داشته باشد. باید در نظر داشت که کلیه مراحل سایت از قبل توسط کارفرما تایید شده است؛ پس چنانچه این تغییرات با توجه به تشخیص تیم فنی بیش از 15 درصد باشد، به صورت جداگانه فاکتور جدیدی صادر می شود.

تحقیق و بررسی محتوا

بعد از این که نیاز های مشتری یا کارفرما را دریافت کردیم، تیم فنی کار به بررسی محتوای گرد آوری شده می پردازد و بهترین راه حل را جهت ارائه آن ها در سایت پیشنهاد می کند. محتوایی که مورد بررسی قرار می گیرد شامل متن، تصاویر، لوگوی تجاری، اطلاعات تماس، متن درباره ما، لیست و نمونه محصولات، خدمات، رنگ سازمانی و … می باشد. ایده ها و نتایجی که به دست می آید، توسط مدیر تیم وب وایت در اختیار کارفرما قرار می گیرد و در صورتی که هر دو طرف تایید کردند، اجرای طراحی اولیه در اختیار تیم طراحی قرار می گیرد.

هدف از طراحی سایت چیست ؟

در نظر داشته باشید که ممکن است هدف اصلی شما از طراحی سایت با هدف فرد دیگر تفاوت زیادی داشته باشد. پس با این وجود، سایت های مختلف برای هدف های متفاوتی طراحی می شوند و امروزه به راحتی می توان سایت های مختلف برای مشاغل مختلف طراحی و راه اندازی کرد. به عنوان مثال شما اگر یک سرچ ساده در گوگل بزنید متوجه می شوید که سایت های متفاوت با موضوع و هدف های مختلفی طراحی و راه اندازی شده است که شامل: سایت های فروشگاهی، سایت های شخصی، سایت های شرکتی، سایت های خبری و مجله ای، سایت های دانشگاهی، سایت های آموزشی و… چندین سایت دیگری که هر کدام موضوعات مختلفی را به همراه دارد.

دیجیتال مارکتینگ وب وایت

مراحل یادگیری و آموزش طراحی سایت

به احتمال زیاد شما تا این جای مقاله را مطالعه کرده اید، از علاقه مندان به طراحی سایت هستید و دوست دارید هر چه سریع تر به بازار طراحی سایت وارد شوید. خدمت شما عرض می کنم که یادگیری طراحی سایت البته اگر علاقه دارید به هیچ عنوان کار سختی نیست بلکه کاری بسیار ساده و خیلی هم لذت بخش و دوست داشتنی است!

 

موشن گرافيك

شما اگر قصد دارید که طراحی سایت را به طور کامل آموزش ببینید و وارد بازار کار شوید، تنها کافی است که منابع خوب آموزشی در این زمینه را پیدا کنید و یا به صورت حضوری و یا به صورت آنلاین می توانید به سادگی در این کلاس ها شرکت کنید و به خوبی طراحی سایت را آموزش ببینید. مهم ترین مساله برای ورود به کار طراحی سایت، داشتن عشق و علاقه این کار است پیشنهاد می کنم اگر علاقه ای به این کار ندارید و تنها برای به دست آوردن درآمد و هم چنین برای هزینه نکردن برای طراحی سایت می خواهید سایت را آموزش ببینید به هیچ وجه این کار را انجام ندهید چرا که در نهایت چیزی متوجه شما نمی شود. ولی توجه داشته باشید که اگر با عشق و علاقه ی قلبی به طراحی سایت می خواهید وارد این حوزه شوید، حتی یک ثانیه هم تامل نکنید و هر چه زودتر اقدام به یادگیری کنید.

آژانس دیجیتال ماركتينگ وب وایت

شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره به صورت کاملاً رایگان و حرفه ای در این حوزه برای کسب و کار تان با شماره تماس  09304852006 و یا 03191010620 حاصل فرمایید و یا به نشانی info@webwhite.ir ایمیل بزنید تا در کمترین زمان حداکثر 24 ساعت کارشناسان ما به شما مشاوره دهند.

در این زمینه می توانید از خدمات بازاریابی ویدیویی آژانس دیجیتال مارکتینگ وب وایت استفاده کنید. اگرتمایل به استفاده از امکانات ویدیو مارکتینگ حرفه ای وب وایت دارید می توانید همین حالا فرم زیر را تکمیل تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم

طراحي سايت در اصفهان